17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

17°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 97%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 18°16°pojutrze: 19°16°
artykul,kronika_wybiera_nauczycieli_roku_dzis_ruszyl_etap_finalowy,63452.htmlkronika_wybiera_nauczycieli_roku_dzis_ruszyl_etap_finalowy

Wydarzenia

2018-03-28 08:00 (Komentarze: 17)      

Kronika wybiera nauczycieli roku! Dziś ruszył etap finałowy!


W pierwszym marcowym numerze „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” ogłoszono Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Suskiego pod honorowym patronatem starosty suskiego Józefa Bałosa oraz Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Wadowickiego pod honorowym patronatem starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego. Właśnie dobiegł końca jego pierwszy etap. Głosami czytelników tygodnika wybrane zostały Złote Trójki. Kto okaże się najlepszy w drugim- finałowym - etapie? To zależy od czytelników „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”.  Dziś ruszyło głosowanie!

Przez trzy tygodnie na łamach „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” publikowano formularze zgłoszeniowe, dzięki którym czytelnicy mogli proponować swoich kandydatów i w efekcie, w każdym z powiatów wytypowali po dwie Złote Trójki - w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Obdarzeni uznaniem nauczyciele podjęli rękawicę, wyrażając zgodę na udział w finałowej rozgrywce. Ta rozpoczyna się dzisiaj!

Czytelnicy „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” mogą oddawać głosy na swoich faworytów - w ramach wyłonionych Złotych Trójek – za pomocą kuponów, z których pierwszy znajduje się w dzisiejszym, świątecznym numerze „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”. Kolejne zostaną zamieszczone w wydaniach 5, 12 i 19 kwietnia. Wypełnione, oryginalne kupony należy dostarczyć do 24 kwietnia (do 12.00) do naszych redakcji w Suchej Beskidzkiej (ul. Rynek 10, 34-200 Sucha Beskidzka) lub Wadowicach (ul. Mickiewicza 3, 34-100 Wadowice).

A oto elitarne grono wybranych nauczycieli (w kolejności alfabetycznej), na których czytelnicy mogą oddawać swoje głosy, by wyłonić spośród nich najlepszych. W galerii prezentujemy ich fotografie.

POWIAT SUSKI:

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:
Jarosław Gąstała - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkołach Podstawowych nr 1 i 2 w Budzowie
Lidia Maciejowska - nauczycielka nauczania zintegrowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej
Anna Wilczek - nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Białce

Szkoły ponadgimnazjalne:
Agnieszka Mrózek - nauczycielka biologii i chemii w Zespole Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie
Marzena Polak - nauczycielka języka polskiego i opiekun samorządu uczniowskiego w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Suchej Beskidzkiej
Danuta Uznańska - nauczycielka wychowania fizycznego i wicedyrektor w Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

POWIAT WADOWICKI:

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:
Andrzej Bańdura - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach
Tomasz Gębala - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Stroniu
Robert Kawończyk - nauczyciel matematyki,informatyki i doradca zawodowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydrychowicach

Szkoły ponadgimnazjalne:
Anna Bednarz - nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
Józef Łasak - nauczyciel przedmiotów zawodowych i fizyki w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy
Henryk Odrozek - nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach

wojcio

Powiaty: Sucha Beskidzka, Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+2=*

ja, 2018-04-17 godz. 05:16
Nauczyciel...piękny zawód, jedyny taki w Polsce. Minimum pracy, zero wysiłku, zero odpowiedzialności, wysoka płaca za 1/2 etatu.
nauczyciel, 2018-04-11 godz. 01:16
Wszystkim Państwu życzę powodzenia i tak już jesteśmy wygrani, bo gest docenienia przez rodziców i uczniów to dla nas nauczycieli- największa nagroda!
Adam, 2018-04-10 godz. 19:07
Jeżeli czytacie portal bielsko biala ...itd to pozwólcie że zadedykuje tzw dziennikarzom tego portalu słowa Jana Pawła II . Przepraszam, że robię to Tu, ale Tam jakoś nie chcą słuchać...(dziwne bo to słowa naszego papieża...) "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń..." to tyle....a głosuje na najlepszego nauczyciela oczywiście....
uczeń, 2018-04-03 godz. 08:25
Za marne 5 tysięcy złotych i 75 godzin pracy w miesiącu...
rompol13, 2018-04-02 godz. 21:11
Nauczyciel ..... to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego,cudzym dzieciom ?
Malaczarnulka, 2018-04-02 godz. 12:25
Trudno spotkac tak wszechstronnego nauczyciela jak Pan Kawonczyk, duzo jeszcze trzeba dodac o nim pozytywnych informacji, ale moze wystarczy okreslic Go "OMNIBUS".
Batikulki, 2018-03-30 godz. 09:29
Marzenko, gratuluję. Uczniowie docenili to jakim jesteś pedagogiem. To ważniejsze wyróżnienie niż niejedna nagroda pieniezna. Jestem z Ciebie dumna. Należy Ci się.
nieuk, 2018-03-29 godz. 18:34
kurde, ładne te nauczycielki, miło popatrzec, chce wrócić do szkoły
Absolwent, 2018-03-29 godz. 17:37
Pani Marzenka najlepsza! Liceum jest dumne mając u siebie takiego nauczyciela, ktory oddaje całe swoje serce!
0102, 2018-03-29 godz. 15:56
Pani Ania jest najlepsza i liczymy na wygranąOK, zamknij