23 stycznia 2017, imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund, Jan, Fernandy

-6°
Bielsko-Biała
23.01.2017
  • Wilgotność: 80%
  • Wiatr:poł 4km/h

jutro: -4°-6°pojutrze: -1°-6°
artykul,lejdis_za_kierownica,45433.htmllejdis_za_kierownica

Pod patronatem

2016-06-11 15:21 (Komentarze: 2)      

Lejdis za kierownicą!


Dziś rano na parking C.H. Sfera w Bielsku-Białej zjechały nie byle jakie bryki. Należały one do niezwykle odważnych i przebojowych kobiet, które zdecydowały się na udział w II Amatorskim Rajdzie Samochodów Lady's Tour. Jego zeszłoroczna edycja odbiła się szerokim echem nie tylko wśród mieszkańców Podbeskidzia, ale także w wielu innych miastach Polski. Nie ma się zatem czemu dziwić, że tym razem w zabawie wzięło udział kilkadziesiąt samochodowych ekip!

Co ważne udział w rajdzie miały tylko kobiety powyżej 18. roku życia. Załogę, biorącą udział w zabawie tworzyć musiał kierowca i pilot, jednak wiele pań zdecydowało się na zabranie ze sobą pasażerów, oczywiście również żeńskich. Samochodowa załoga na wyznaczonej trasie miała za zadanie między innymi brać udział w przeróżnych konkurencjach i aktywnościach. Panie musiały wykazać się wiedzą motoryzacyjną oraz umiejętnościami technicznymi. Znalazły się też zadania typowo kobiece oraz sportowe, zorganizowane były również próby sprawnościowe. Jednak oprócz dobrej zabawy panie musiały także zmierzyć się z tym, z czym mają do czynienia profesjonalni rajdowcy, czyli z z roadbookiem.

Amatorski rajd, którego organizatorem była Patrycja Wojtak, Prezes Fundacji Militarny Instytut Historyczny, był atrakcyjną propozycją dla kobiet zarówno zaprawionych w wyprawowych bojach jak i zupełnych nowicjuszek. Oprócz typowo motoryzacyjnego wymiaru imprezy, celem Rajdu była popularyzacja zasad bezpiecznej jazdy samochodem, nauka radzenia sobie z autem, dobra, kreatywna zabawa, promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, integracja i aktywizacja środowiska kobiet.

 

 

mod

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2+4=*

, 2016-06-13 godz. 09:10
Mówili, że to rajd, a ze zdjęć wychodzi, że to jakieś tańce i pozowańce...
NN, 2016-06-11 godz. 18:43
Niech się zgłoszą do Antka Policmajstra dostaną 500 na miesiąc i karabin do domu.Będą ćwiczyć oko i dłonie w cywilnej obronie.
OK, zamknij