20 lipca 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Fryderyk, Hieronim, Seweryn

25°
Bielsko-Biała
20.07.2018
  • Wilgotność: 66%
  • Wiatr:płn 17km/h

jutro: 25°13°pojutrze: 24°15°
artykul,letownia_za_szybko_minelo,57631.htmlletownia_za_szybko_minelo

Kultura i rozrywka

2017-08-11 22:27 (Komentarze: 1)      

Łętownia: Za szybko minęło


Dla niektórych półkolonia w Łętowni była największą przygodą dotychczasowego życia, a dla innych po prostu fajnie spędzonym kawałkiem wakacji. Wszyscy uczestnicy zgadzali się w jednym – dwa tygodnie minęły zdecydowanie zbyt szybko...

Nie mogło być inaczej, skoro każdy dzień pełen był nowych wrażeń. Dzieci pływały statkiem po Jeziorze Żywieckim, wjechały kolejką na Górę Żar, szalały w parku rozrywki, odwiedziły kino i basen. Z zapałem brały również udział w zajęciach organizowanych w Łętowni, na przykład rozgrywkach sportowych, zabawach integracyjnych oraz pieszej wycieczce z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Spodobały im się nawet robótki ręczne - wykonywanie kwiatów z bibuły i szycie. Sporo emocji dostarczył wszystkim uroczysty finał półkolonii. Była to gala z udziałem władz gminy, choć nie da się ukryć, że na dzieciach największe wrażenie wywarł nie tyle przyjazd VIP-ów, co ogromny tort ozdobiony sztucznymi ogniami... Na koniec każdy uczestnik dostał upominek – plecak z ukrytą w środku niespodzianką.

Półkolonię, w której wzięło udział pięćdziesięcioro dzieci z terenu całej gminy Jordanów, zorganizowała Małopolska Izba Rolnicza. Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, a ich prowadzeniem i opieką nad dziećmi zajęły się instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+7=*

Vip, 2017-08-12 godz. 13:18
Straszne mi vipy Staszek pudo
OK, zamknij