16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

25°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 58%
  • Wiatr:płn 0km/h

jutro: 19°15°pojutrze: 19°16°
artykul,lipowa_bedzie_taniej,59033.htmllipowa_bedzie_taniej

Wydarzenia

2017-10-12 13:02 (Komentarze: 1)      

Lipowa: Będzie taniej?


Jest spora szansa, że już w listopadzie w sieci wodociągowej gminy Lipowa popłynie woda z nowego ujęcia. Według wstępnych zapowiedzi miejscowych samorządowców, ma być lepszej jakości i niewykluczone, że tańsza niż obecnie dostarczana z Żywca.

Jak informuje wójt Jan Góra, dobiegają końca prace przy budowie ujęcia wody na Malinowskim Potoku. Woda stąd daje możliwość czerpania 55-58 metrów sześciennych na godzinę. Tymczasem dla potrzeb gminy potrzebne jest do 42 metrów.

- To niezwykle ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od bardzo wielu lat. Nowe ujęcie ma w końcu rozwiązać problemy z wodą w naszej gminie - mówi wójt.

Dodaje, że inwestycja ma kosztować około trzech milionów złotych. Wkrótce rozpocząć się mają odbiory techniczne i sanepidowskie.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niewykluczone, że jeszcze w listopadzie do mieszkańców popłynie woda z naszego własnego ujęcia zamiast z Żywca. Ze wstępnych badań już wynika, że będzie najwyższej jakości. Myślę że jest szansa, iż cena za metr sześcienny może być niższa od obecnej - dodaje wójt.

Za metr sześcienny dostarczanej wody mieszkańcy płacą teraz 5,61 zł. Do tego dochodzi comiesięczna opłata abonamentowa w wysokości 7,87 zł.

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3-3=*

Z przedmiescia, 2017-10-13 godz. 17:43
Macie szansę na rozwój bardziej jak Żywiec kiedys. Mając taką wodę zróbcie sobie BROWAR z nazwą piwa LIPPA-to będzie bardzo dobre piwo Svetle iCierne.Wykorzystajcie tą szansę to jedyna najlepsza okazja.Tak dobrej wody nie musicie w Lipowej pić tyle,można ją sprzedawać jako Lipowianka Zdrój lub sliwowa czysta zdrojowa.Pomyslcie o tym.
OK, zamknij