19 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald, Sylwia

19°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 1km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,lipowa_w_trosce_o_drogi,54714.htmllipowa_w_trosce_o_drogi

Wydarzenia

2017-04-21 09:38 (Komentarze: 3)      

Lipowa: W trosce o drogi


Gmina Lipowa postanowiła zadbać o powstałe niedawno drogi wprowadzając wyrywkową kontrolę ich nośności.

Badanie to polega na pomiarze tzw. ugięć sprężystych nawierzchni. Dokonuje ich wyspecjalizowane laboratorium drogowe. Ocena wyników pozwala - w przypadku nadmiernych ugięć, a co za tym idzie słabej nośności - na wprowadzenie nowej organizacji ruchu ograniczającej wjazd ciężkich pojazdów. Wprowadzenie ograniczeń dotyczących tonażu da efekt w postaci uniknięcia szybkiej degradacji traktów. Badanie dotyczyło gminnych dróg asfaltowych powstałych w ostatnim czasie.

best

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-8=*

Kierowca, 2017-04-21 godz. 14:04
Ha ha ha jakie drogi , w zimie nieodśnieżone ,a teraz to same dziury . Proszę nie kompromitujcie się bardziej .
stan, 2017-04-21 godz. 13:45
standardem jest, że np. budujący domy nie przestrzegają przepisów w tym zakresie. Wybuduje dom za np. 300 tys. a narobi szkód za podobną kwotę. Po to są samochody o różnej ładowności, żeby przestrzegać w tym zakresie obowiązujące przepisy. To jest taka sama choroba, jak wypalanie traw. Przepisy swoje a ludzie swoje. Kto ma egzekwować te przepisy ? Te instytucje są winne, bo nie robią tego. Wypalanie traw. Nie jest potrzebna uchwała Sejmu Panie Wójcie. Proszę wysłać pracownika, który spisze działki nie skoszone i sprawa jest załatwiona.
stojący w korkach, 2017-04-21 godz. 13:04
To istna kpina z mieszkańców gminy Lipowa. Jakie drogi, chyba dziury. Proponuje zatrudnić samych ekspertów od wszystkiego, może samo się zrobi. W naszej gminie większość dróg wygląda jak szwajcarski ser, a o drogach dojazdowych do posesji można tylko powiedzieć, że mamy gotowe okopy na wypadek wojny. Radni wraz z wójtem Górą to lenie do entej potęgi, nic nie robią dla mieszkańców. Mam tylko nadzieje, że po skończeniu ich kadencji nie pozostanie po nich ani wspomnienie. Czego sobie i wszystkim życzę.
OK, zamknij