20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

30°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 69%
  • Wiatr:poł 4km/h

jutro: 28°11°pojutrze: 16°
artykul,lzy_wzruszenia_cisnely_sie_do_oczu_wideo,44783.htmllzy_wzruszenia_cisnely_sie_do_oczu_wideo

Kultura i rozrywka

2016-05-21 08:49 (Komentarze: 2)      

Łzy wzruszenia cisnęły się do oczu (wideo)


Jeżeli ktoś kto wczoraj po południu gościł w budzowskim gimnazjum twierdzi, że nie uronił łzy, a już tym bardziej nie był wzruszony, to po prostu kłamie. Tamtejsi trzecioklasiści zorganizowali pełen ściskających za serce momentów Dzień Rodzica.

Stało się już niepisaną tradycją Gimnazjum w Budzowie, że żegnający się ze szkołą trzecioklasiści szykują do swoich rodziców wyjątkowy wieczór. Nie inaczej było wczoraj. Tonąca w półmroku sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi rodzicami, którzy jednak nie zajęli miejsc na widowni. Mogli czuć się niczym goście wytwornej kawiarni. Na każdego czekało miejsce przy stoliku, a w menu były wyborne ciasta. Gdy już wszyscy zajęli swoje miejsca rozpoczął się dwugodzinny spektakl przygotowany przez trzecioklasistów, których –jak co roku- dzielnie wspierała Barbara Wierzbicka. Już pierwszy taniec na tle ogromnego serca zachwycił widzów, którzy z minutę na minutę rozklejali się coraz bardziej. Na ich twarzach zaczęło malować się przejęcie, a mamy raz po raz sięgać do torebek w poszukiwaniu chusteczek, którymi ukradkiem wycierały spływające łzy wzruszenia. Młodzież w nieszablonowy sposób opowiadała i śpiewała jak dużo zawdzięcza rodzicom, ale także nauczycielom. Emocje sięgnęły zenitu gdy gimnazjaliści z bukietami kwiatów ruszyli do dyrektor szkoły Małgorzata Kania, wicedyrektor Bożeny Szczęch i pedagog szkolnego Magdaleny Żmudki. Obserwujący na stojąco scenę rodzice nawet nie przypuszczali, że to dopiero początek „wyciskacza łez”. Gdy ich pociechy podziękowały nauczycielom z czerwonymi różami w rękach i dołączonych do nich liścikami udały się właśnie do niech.

Po tych chwilach wzruszenia przyszła pora na refleksję nad życiem. Kolejny raz budzowska młodzież udowodniła, że talentu aktorskiego jej nie brakuje. Gimnazjaliści wykazali się przy tym ogromnym poczuciem humoru.

 

Autorem foto i wideorelacji jest Wojciech Ciomborowski

 

wojcio

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-4=*

Ola, 2016-05-23 godz. 11:53
Rewelacyjna relacja. Filmy super. Dziękujemy
df, 2016-05-22 godz. 21:54
Kończą szkoły, tacy zdolni, a łzy idą do oczu jak się wie ,że te wszystkie młode osoby muszą opuścić swoje domy za chlebem już niedługo, bo nasza ziemia nie zapewnia im prawie nic, oprócz wybrańców. Tylko nieuważny człowiek nie stwierdzi,że nasze tereny pustoszeją, w domach zostają starzy a młodzież wyjeżdża, robi się pusto. w chwilach wolnych spójcie na najnowsze zdjęcia satelitarne naszego powiatu i zdjęcia sprzed 20 lat, pola opuszczone , zarastają lasami a kiedyś wszytko było uprawione.
OK, zamknij