21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,makow_komputery_dla_biblioteki,51704.htmlmakow_komputery_dla_biblioteki

Wydarzenia

2017-01-10 23:30 (Komentarze: 1)      

Maków: Komputery dla biblioteki


Dzięki sześciu nowym komputerom, do zakupu których Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim otrzymała dofinansowanie, prawdopodobnie już niebawem makowianie będą mogli zamawiać i rezerwować książki przez Internet.

Nowy, szybszy i lepiej działający sprzęt ułatwi i przyśpieszy prace przy komputerowym katalogowaniu księgozbioru. Znaczna większość tytułów została już wprowadzona do katalogu, jednak trwało to dobrych kilka lat. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki, ale na razie trudno się sugerować jego zawartością. Dopiero kiedy prace nad nim zostaną ukończone, umożliwi on sprawdzenie, czy poszukiwana książka jest w danym momencie dostępna do wypożyczenia, a także jej zarezerwowanie. Dzięki temu czytelnik będzie miał gwarancję, że zanim dotrze po odbiór woluminu, nikt nie sprzątnie mu go sprzed nosa.

Dotacja na zakup sprzętu pochodzi ze środków finansowych Instytutu Książki, a przyznana została w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016". Jej wysokość to 26 tys. zł, a wkład własny biblioteki wyniósł 4 730 zł. Dwa z nowych komputerów zostały udostępnione czytelnikom, pozostałe służą pracownikom biblioteki. 

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5+1=*

analfabet, 2017-01-13 godz. 15:00
widac w Makowie władze dbają o czytelnictwo, nie to co u nas w B-Si tak jakby mieli tylko jedno w głowie , jak polikwidować biblioteki, może na ich miejscu powstaną bary
OK, zamknij