17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

17°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 97%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 18°16°pojutrze: 19°16°
artykul,makow_recytatorskie_zmagania,63888.htmlmakow_recytatorskie_zmagania

Kultura i rozrywka

2018-04-12 21:57 (Komentarze: 0)      

Maków: Recytatorskie zmagania


Są w gminie Maków Podhalański młodzi ludzie, którzy doskonale wiedzą, jak przykuć uwagę publiczności każdym wypowiadanym słowem i potrafią oddać całą gamę uczuć za pomocą modulacji głosu. W przyszłości mają szansę stać się wybitnymi oratorami lub aktorami, ale już teraz chętnie wykorzystują swój talent.

Uczestnicy gminnych eliminacji do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się w Domu Kultury w Makowie, prezentowali tak wyrównany poziom, że jury miało niebagatelny problem, jak rozdzielić nagrody. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami oraz niesamowitą pamięcią.

Po długich, burzliwych obradach polonistki Anna Bukowiec i Monika Banaś doszły do wniosku, że na pierwsze miejsce najbardziej zasłużył Paweł Stasik z Zespołu Szkół w Makowie. Drugą nagrodę zdobyły ex aequo Martyna Szczepaniak oraz Anna Głuszek z oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Białce, a trzecią otrzymała Klaudia Marszałek z tej samej placówki. Cała czwórka będzie reprezentować gminę w powiatowym konkursie. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+2=*

OK, zamknij