19 lutego 2018, imieniny obchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk

-2°
Bielsko-Biała
19.02.2018
  • Wilgotność: 82%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: -6°pojutrze: -1°-6°
artykul,makow_talentow_przybywa,60503.htmlmakow_talentow_przybywa

E - EDUKACJA

2017-11-28 12:28 (Komentarze: 0)      

Maków: Talentów przybywa


Orły z gminy Maków Podhalański nie obniżają lotów, a przy tym jest ich coraz więcej. Co roku rośnie grupa młodych ludzi z jej terenu, którzy mają na koncie znakomite osiągnięcia w zawodach sportowych lub olimpiadach przedmiotowych, a także bardzo dobre wyniki w nauce.

Tym razem aż 45 osób otrzymało stypendia makowskiego burmistrza Pawła Sali dla najzdolniejszych uczniów i studentów (w zeszłym roku było ich 39). W większości są to utalentowani sportowcy, niektórzy już bardzo utytułowani, inni dopiero u progu kariery. Sięgającą 1500 zł gratyfikację finansową za osiągnięcia w dziedzinie sportu dostali: Aleksandra Nieciąg i Michał Groń z Grzechyni, Aleksandra Sikora, Marta Sikora i Marcin Kozina z Juszczyna, Szymon Drobny i Dawid Czyszczoń z Kojszówki, Martyna Cygan i Mateusz Kania z Białki oraz Martyna Konderak z Makowa. Sportowe stypendia drugiego stopnia (do 1000 zł) otrzymali: Rafał Ożóg z Żarnówki, Łukasz Orędarz i Kacper Kudzia z Grzechyni, Joanna Woźny i Gabriel Woźny z Juszczyna. Najniższe kwoty (do 700 zł) za sukcesy sportowe przyznano: Małgorzacie Kaczmarczyk, Janowi Kaczmarczykowi, Natalii Sobczuk, Kornelii Olszówce oraz Roksanie Olszówce z Juszczyna, Adrianowi Polakowi, Nikoli Polak, Magdalenie Drobny, Konradowi Mrowcowi, Sebastianowi Pochopniowi, Dominikowi Kaczmarczykowi, Kindze Gronkiewicz i Sebastianowi Pałce z Białki, a także Sylwii Czarny z Żarnówki.

Stypendia naukowe pierwszego stopnia zdobyli: Michał Mglej z Kojszówki, Agnieszka Stasiak, Alicja Stasiak i Maja Kwaśniewska z Makowa, Jacek Kołacz z Grzechyni oraz Paweł Stasik z Białki. Kwoty do 1000 zł z osiągnięcia w nauce dostali: Jakub Spyrka, Kacper Biskup, Mikołaj Hojda, Justyna Lurka i Michał Marusiński z Makowa, Joanna Marek, Patrycja Marek i Krzysztof Marek z Juszczyna, Blanka Kudzia z Białki oraz Jakub Urbański z Grzechyni. 

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-5=*

OK, zamknij