19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,makow_tkb_dobiega_konca,66582.htmlmakow_tkb_dobiega_konca

Kultura i rozrywka

2018-08-04 22:17 (Komentarze: 0)      

Maków: TKB dobiega końca


Minął przedostatni wieczór 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Mimo obezwładniających upałów, impreza każdego dnia przyciągała tłumy miłośników folkloru, muzyki i tańca. Niektórzy przychodzili codziennie, inni tylko na wybrane występy. Nie brakowało takich, którzy planowali ograniczyć się do jednego koncertu, a obejrzeli kilkanaście.

Choć największą ciekawość wzbudzały zespoły z najbardziej odległych i egzotycznych zakątków świata, publiczność mimo wszystko najlepiej bawiła się przy tańcach i pieśniach grup z Polski i krajów dość bliskich nam kulturowo. Bardzo entuzjastycznie przyjęta została na przykład Perłynka z Ukrainy, która otworzyła dzisiejszy zestaw koncertów w Makowie Podhalańskim. Dziś wystąpiły także zespoły z Brennej, Białegostoku, Ćwiklic oraz ze Sliwen w Bułgarii, a także dobrze znany makowskiej publiczności Zbyrcok z Juszczyna.

Jutro na deskach estrady Makowianka pojawi się najbardziej wyczekiwana z tegorocznych grup – Klub Taiko z Takatsuki. To pierwszy przedstawiciel Kraju Kwitnącej Wiśni w dziejach TKB. Wystąpią też miejscowi ulubieńcy: Babiogórzanie – Polana Makowska i Mała Polana Makowska, a także grupy z Żywca, Koniakowa oraz z Atyrau w Kazachstanie. Juro będzie też ostatnia okazja, by skosztować najpopularniejszego przysmaku tegorocznego TKB w Makowie – świńskiego ryja z grilla lub z wody… 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-4=*

OK, zamknij