17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

17°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 97%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 18°16°pojutrze: 19°16°
artykul,malec_kosa_dla_soltysa,63976.htmlmalec_kosa_dla_soltysa

Wydarzenia

2018-04-16 09:14 (Komentarze: 2)      

Malec: Kosa dla sołtysa


Wczoraj odbyło się zebranie wiejskie w Malcu. Dyskutowano o lokalnych inwestycjach obecnie realizowanych i postulowanych.

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć będzie rozbudowa miejscowej szkoły. Jest już projekt, a całość zostanie sfinalizowana w przyszłym roku. Mieszkańcy domagali się remontu ulicy Świętojańskiej, która jest drogą powiatową podlegającą pod starostwo oświęcimskie. Burmistrz Krzysztof Klęczar wystosował już kilka pism do starosty pisma, ale nie odnosi to rezultatów. Starostwo nie uzyskało pieniędzy z funduszy wojewódzkich. Zadanie znalazło się na liście rezerwowej. Podczas zebrania sołtys Kazimierz Tolarczyk odebrał z rąk burmistrza kosę spalinową. To nagroda za zajęcie II miejsca w konkursie wojewódzkim na najciekawsze inwestycje. Malec zgłosił tam rewitalizację alejek w parku wiejskim.

jad

Powiaty: Oświęcim

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+5=*

powiązanie, 2018-04-16 godz. 09:46
Chodzi niżej o sołtysa.
powiązanie, 2018-04-16 godz. 09:40
Nie jest to czasem tak, że wraz z wręczeniem kosy wójtowi jest przekaz: "koś sobie pobocza przy drogach powiatowych na terenie gminy - sam"? Rewitalizacja alejek nie polega przecież na koszeniu. A jeśli sołtys nie uzyskuje potwierdzenia w sprawie remontu dróg - nagrodą powinno być kilka wywrotek żwiru czy też asfaltu potrzebnego do remontu ul. Świętojańskiej. Wystarczy sfinansować remont przez wójta i w gminie będzie ładna droga Świętojańska przy pomocy kosy. Nowoczesnej bo spalinowa a nie tradycyjna.
OK, zamknij