23 marca 2018, imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław, Konrad

-1°
Bielsko-Biała
22.03.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:poł 6km/h

jutro: -3°pojutrze: -2°
artykul,miasteczko_innowacji_nad_biala,60025.htmlmiasteczko_innowacji_nad_biala

E - EDUKACJA

2017-11-09 13:37 (Komentarze: 0)      

Miasteczko innowacji nad Białą


Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz Gemini Park Sp. z o.o. podpisały wczoraj umowę o współpracy. Dokument parafowali rektor ATH, profesor Jarosław Janicki oraz Rafał Sonik, prezes GP.

Na bazie umowy ma powstać w Bielsku-Białej miasteczko innowacji wzorowane na Centrum Nauki Kopernik. Będzie ono zlokalizowane na brzegu rzeki Białej, między Gemini a hotelem Vienna. W ramach możliwości stworzonych przez dokument studenci Akademii będą mogli także odbywać praktyki w spółce, pisać prace dyplomowe na tematy z nią uzgodnione oraz podejmować tam pracę.

Rektor wraz z prezesem Gemini otworzyli również Skwer Poetów, znajdujący się przed budynkiem L, stojącym na terenie ATH przy ulicy Willowej. Niedługo na jednej z ustawionych tam ławeczek „zasiądzie” rzeźba przedstawiająca poetę związanego z Podbeskidziem - Juliana Przybosia, Mieczysława Stanclika, Stanisława Golę lub Kazimierę Alberti. O tym, która postać zostanie ostatecznie uwieczniona w formie rzeźby zadecyduje konkurs. Mecenasem i fundatorem skweru jest Gemini Park. Pomysł wyszedł od humanistów z ATH.

Uroczystość zakończyło spotkanie Rafała Sonika ze studentami, podczas którego prezes Gemini opowiedział o swoich doświadczeniach zdobytych podczas udziału w kilku edycjach Rajdu Dakar.

Fot. FB ATH

best

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-6=*

OK, zamknij