20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

30°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 69%
  • Wiatr:poł 4km/h

jutro: 28°11°pojutrze: 16°
artykul,mlodziez_jak_z_obrazu,43130.htmlmlodziez_jak_z_obrazu

Kultura i rozrywka

2016-04-01 17:39 (Komentarze: 1)      

Młodzież jak z... obrazu


Dziś w makowskim Zespole Szkół im. św. J. Kantego odbył się XV Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Sztuce „Sekrety Sztuki”. Współorganizatorem imprezy był Wydział Środowiska suskiego starostwa.

Celem turnieju organizowanego przez makowski ZS im. J. Kantego jest pobudzanie aktywności twórczej młodzieży gimnazjalnej , ale również sprawdzenie wiadomości z historii sztuki, konfrontacja wiedzy i umiejętności z młodzieżą innych szkół, rozbudzenie świadomości plastycznej i wrażliwości na dzieło sztuki. Co roku impreza przypomina także o konieczności dbania o środowisko naturalne.

W tym roku do zawodów stanęło osiem czteroosobowych ekip, które w części teoretycznej odpowiadały na pytania i zagadki związane z historią sztuki. Potem przyszedł czas na prezentacje multimedialne na zadany temat dotyczący strojów historycznych. Jurorzy oceniali także przywiezione przez młodzież plakaty promujące dbanie o środowisko naturalne. Jednak jak co roku największych emocji, a zarazem zabawy dostarczyła część praktyczna. W tym roku uczestnicy turnieju mieli za zadanie przygotować stylizację (fryzurę, makijaż, strój) na wylosowany temat, którym był obraz lub działo malarskie. Na koniec młodzież musiała stworzyć żywy obraz, który był uwieczniany.

- Każda ekipa wykona stylizację osób (fryzura, makijaż, strój) na wylosowany temat. Tematem będzie obraz- dzieło malarskie. Zadaniem ekipy będzie prezentacja tego dzieła jako „żywego obrazu”. W prezentacji biorą udział wszyscy członkowie ekipy. Z prezentacji zostanie wykonane zdjęcie. W tej konkurencji z pomocą przyszły uczennice „Kantego”, specjalizujące się we fryzjerstwie i krawiectwie.

Po podliczeniu punktów okazało się, że wygrana przypadła budzowianom. Drugie miejsce dla makowian, a trzecie dla stryszawian. W szranki stanęli jeszcze gimnazjaliści z Bystrej, Grzechyni, Juszczyna, Lachowic, Sidziny.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

 

wojcio

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+7=*

paweł, 2016-04-01 godz. 21:40
Brawo! Bardzo udana impreza edukacyjna! Zaskakujące efekty- mamy bardzo zdolną młodzież w naszym powiecie suskim! Gratulacje dla organizatorów i opiekunów. A jednak można !!!
OK, zamknij