18 października 2017, imieniny obchodzą: Juliusz, Łukasz, Julian, Bogumił

20°
Bielsko-Biała
18.10.2017
  • Wilgotność: 78%
  • Wiatr:poł 0km/h

jutro: 18°pojutrze: 18°
artykul,motoryzacyjna_mlodziez,54709.htmlmotoryzacyjna_mlodziez

E - EDUKACJA

2017-04-21 07:04 (Komentarze: 0)      

Motoryzacyjna młodzież


W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizowały cztery drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy zdawali testy dotyczące zasad i przepisów ruchu drogowego  oraz historii polskiej motoryzacji, wykazywali się umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i przygotowania samochodu do jazdy oraz samą jazdą sprawnościową na placu manewrowym.

Po główne trofeum w postaci Pucharu Starosty Cieszyńskiego, sięgnęła ekipa z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, występująca w składzie: Piotr Brzezina, Dawid Lubiński, Marcin Antonik. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, a trzecią lokatę zajęło trio z cieszyńskiego „Kopera”. Za podium znaleźli się gospodarze z Technikum Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat cieszyński w turnieju okręgowym.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Cieszynie.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk. 

 

mrc

Powiaty: Cieszyn

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+5=*

OK, zamknij