24 maja 2018, imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena

23°
Bielsko-Biała
24.05.2018
  • Wilgotność: 50%
  • Wiatr:wsch 10km/h

jutro: 23°11°pojutrze: 23°13°
artykul,muzycy_na_bielskim_rynku,56947.htmlmuzycy_na_bielskim_rynku

Kultura i rozrywka

2017-07-15 09:36 (Komentarze: 0)      

Muzycy na bielskim rynku


Od lipca w piątkowe wieczory o 20.30 na scenie Starego Rynku w Bielsku-Białej prezentują się półfinaliści 6 edycji Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego.

Przed tygodniem, 7 lipca, wystąpił pierwszy z nich - pochodzący z Żywca zespół Sonbird. 14 lipca na scenie Starego Rynku publiczność mogła zobaczyć i usłyszeć kolejnego z półfinalistów - wokalistkę i autorkę tekstów Annę Mysłajek. Artystce towarzyszył nowy zespół, z którym wokalistka przygotowywała się do występów od stycznia tego roku: Sebastian Adamczewski (gitara elektryczna, śpiew), Robert Okręglicki (gitara basowa) i Andrzej Obuchowski(perkusja). Jej obecny autorski projekt muzyczny, to mieszanka melodyjnego pop rocka z elementami funku i soulu.

A co artystka mówi o sobie?

- Cześć! Mam na imię Anna, a nazwisko, które noszę to jedyna pamiątka po ojcu. Urodziłam się, wychowałam, wykształciłam. W gruncie rzeczy to bardzo istotne, ale kogo to tak naprawdę obchodzi? Ważne są muzyka, treści i emocje, które z tych na pozór błahych czynników powstają i przenikają do wnętrza. Bardzo ważny jest czas, a czas to chwile tak wielobarwne i mnogie. Moje życie jest chwilą i cieszę się, że dość szybko to pojęłam. Najważniejsi są ludzie. To oni swoją obecnością, a potem nieobecnością rysują linie życia. Mojego. Twojego. Każdego.

Muzyką i słowem zajmuję się od dawna i nie potrafię ustalić jednoznacznie od kiedy. Może i lepiej. Doceniano mnie na wielu festiwalach piosenek poetyckich. Moja próżność (na szczęście) nie została wystarczająco zaspokojona i podjęłam wyzwanie…Na swoim koncie nie mam milionów dolarów, ale mam znacznie większy dorobek. Ze spokojnym sumieniem mogę stwierdzić, że coś po mnie zostanie i że zapisałam się na kartach wieczności. 4 płyty, które jak zwykle powstawały z serca i z zaangażowaniem. Chętnie do tych czasów wracam i podziwiam to, jak bardzo człowiek się zmienia, kształtuje, formuje.

1) „Oshalala” 2009 – Anna Mysłajek&Oshalala

2) „Karuzela” 2012 EP – Mono Liza

3) „Buenos Agres” 2012 EP – Buenos Agres

4) “Tam, gdzie nie ma echa” 2015 – Buenos Agres

Współtworzyłam parę pięknych projektów i muzycznych rodzin. Czas iść dalej…

Już za tydzień, 21 lipca, na Starym Rynku wystąpi kolejny półfinalista - zespół Le Fleur.

mir

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+7=*

OK, zamknij