20 marca 2018, imieniny obchodzą: Klaudia, Eufemia, Wincenty, Maurycy

-3°
Bielsko-Biała
20.03.2018
  • Wilgotność: 82%
  • Wiatr:płn 6km/h

jutro: -1°-6°pojutrze: -4°
artykul,muzyczne_szalenstwo_po_raz_trzeci,63045.htmlmuzyczne_szalenstwo_po_raz_trzeci

Wkrótce

2018-03-09 19:12 (Komentarze: 1)      

Muzyczne szaleństwo po raz trzeci!


Dla bielszczan to muzyczne wydarzenie jest już dobrze znane i co roku przybywa jego zwolenników. Festiwal Muzyki Crossover po raz trzeci zawita do Bielska-Białej z równie niekonwencjonalnymi i nowatorskimi artystami. Przekraczanie granic i łączenie różnych gatunków muzycznych to główna domena trendu "crossover". Tym razem nie zabraknie elementów muzyki klasycznej, jazzu, a nawet hip-hopu, ragga oraz drum and bass. A wszystko to na wysokim poziomie artystycznym. Festiwal potrwa od 22 do 24 marca.

W tym roku bielskie trio The ThreeX, które jest pomysłodawcą festiwalu i samo występuje na jednym z koncertów zaprosiło równie oryginalnych i ciekawych gości. Pierwszego dnia o 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wystąpi Bielski Kwartet Puzonowy, który uraczy nas nowoczesnymi aranżacjami utworów klasycznych, filmowych i rozrywkowych. Kwartet w składzie: Tomasz Stolarczyk, Karol Gajda i Bartłomiej Witek (puzon tenorowy) oraz Jan Szymański (puzon basowy) został powołany z inicjatywy Zdzisława Stolarczyka, profesora Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Drugiego dnia o tej samej godzinie w Zamku Książąt Sułkowskich (atrium) przed publicznością zaprezentują się La Vida Loca, czyli dwóch świetnych młodych kameralistów sięgających do muzyki wywodzącej się z Ameryki Południowej nadając jej świeżości oraz eleganckiego charakteru z wirtuozowskim tonem. Dźwięki jako muzyczne opowieści przeplatają się z tematami o życiu, zakazanej miłości i południowoamerykańskiej radości życia. Na flecie zagra Matei Ioachimescu, a na fortepianie - Alfredo Ovalles. Po koncercie La Vida Loca niezwykłe wrażenia muzyczne na tym się nie zakończą. O 20.30 w Metrum Jazz Club zagra instrumentalny kwartet hip-hopowy. The Blu Mantic x HARPAGANS łączą w swojej muzyce elementy jazzu, hip-hopu i współczesnej muzyki alternatywnej. Blu Mantic to nowojorski artysta hip-hopowy, z którym kwartet wystąpi w Bielsku. Blu Mantic (wokal, MC), Marcin Zimmer (gitara basowa, samplery), Grzegorz Rdzak (instrumenty klawiszowe), Fryderyk Szulgit (gitara) oraz Maciej Burzyński (perkusja).

Na zakończenie zobaczymy radio.string.quartet - wiedeński nieklasyczny kwartet smyczkowy. Zespół wykonuje własne kompozycje, w których przekracza granice między muzyką klasyczną, popularną i jazzem. Zdobywcy prestiżowej nagrody krytyków z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w składzie: Bernie Mallinger i Ingmar Jenner (skrzypce) oraz Cynthia Liao (altówka) i Sophie Abraham (wiolonczela) zakończą Festiwal Crossover w Bielskim Centrum Kultury. A zaraz po nich w Metrum Jazz scenę porwie pochodząca z Bielska-Białej grupa Psio Crew, która zaskakująco dobrze łączy muzykę góralską z beatboxem. Psio Crew robią zamieszanie swoją muzyką zarówno w kraju, jak i za granicą. Występowali już na takich festiwalach jak Woodstock, Open'er czy Bielska Zadymka Jazzowa. Na Crossover premierowo zaprezentują nowe kompozycje, które znajdą się na ich drugiej płycie. Grupę tworzą: Katarzyna Dyga-Szymonowicz (śpiew), Anna Kukioła (śpiew, skrzypce), Mateusz Górny (beatbox, syntezator, wokal), Maciej Szymonowicz (śpiew, kontrabas, beatbox, piszczałka pasterska) oraz Mikołaj Stachura (perkusja, pady perkusyjne).

The ThreeX, czyli niezmiennie: Krzysztof Kokoszewski (skrzypce) Jacek Obstarczyk (fortepian) i Jacek Stolarczyk (skrzypce) na scenie będą wspomagać La Vida Loca oraz Psio Crew. Emocji nie zabraknie do samego końca! Więcej szczegółów na: http://crossoverbielsko.pl/

ano

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+4=*

The Harpagans, 2018-03-12 godz. 10:55
Dzień Dobry, Uprzejmie informujemy, że nic Nam nie wiadomo żebyśmy mieli grać na takiej imprezie... A już na pewno nie jesteśmy instrumentalnym kwartetem hip-hopowym. pozdrawiamy, The Harpagans (www.harpagans.pl)
OK, zamknij