21 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm

Bielsko-Biała
21.04.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 2km/h

jutro: 20°pojutrze: 23°10°
artykul,na_pomoc_nastolatkom_w_sieci,56282.htmlna_pomoc_nastolatkom_w_sieci

Na sygnale

2017-06-19 11:50 (Komentarze: 0)      

Na pomoc nastolatkom w sieci


"Powiedz NIE" to kampania skierowana przeciwko wszelkiego rodzaju przestępstwom wobec dzieci i nieletnich w Internecie. Dzisiaj każde z państw UE, jak również Norwegia, Szwajcaria oraz Europol zainicjowały akcję jako element realizacji cyklu polityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

Szantaże i wymuszenia seksualne online to coraz częstszy problem, na który są narażone nastolatki i dzieci. Śmigając po necie dzieciaki często wpadają w pułapki zastawione przeważnie przez zboczeńców lub osoby zajmujące się handlem ludźmi. Znajomości w sieci mogą okazać się bardzo groźne, co pokazane jest na specjalnie przygotowanym 10-minutowym filmiku, w realizacji którego brała udział również strona polska. To prawdziwe historie młodocianych użytkowników Internetu kończące się, dla tych, którzy zostali pokrzywdzeni lub ich rodzin, hasłem: "Poszukaj pomocy. Zgłoś sprawę. Jesteśmy tu, aby cię wspierać”.

Realizacją tego przedsięwzięcia zajął się Wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP, współpracujący z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę oraz zespołem „Dyżurnet.pl” z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), jako stałymi partnerami policji w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości seksualnej wobec dzieci. Nadużycia seksualne stają się coraz poważniejszym zagrożeniem i dlatego należy reagować natychmiast oraz uświadamiać społeczeństwo. Przestępstwa takie można zgłaszać bezpośrednio na policję i do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS) tel.  116 111 lub 800 100 100.

 

ano

Powiaty: Bielsko-Biała, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-1=*

OK, zamknij