17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

17°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 97%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 18°16°pojutrze: 19°16°
artykul,nadchodzi_kolejowy_koszmar,63946.htmlnadchodzi_kolejowy_koszmar

Wydarzenia

2018-04-15 08:00 (Komentarze: 2)      

Nadchodzi kolejowy koszmar!


Ponad miesiąc temu ostrzegaliśmy, że od 17 kwietnia pasażerów na trasie Bielsko-Biała Główna - Żywiec - Zwardoń czekać będzie kolejowy horror. Teraz przypominamy o tym co czeka podróżnych od wtorku!

Według kolejowych zapowiedzi od 17 kwietnia do 28 maja całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów zostanie kolejowy odcinek Bielsko-Biała Główna - Łodygowice. Nie da się ukryć, że pasażerów czeka koszmar w postaci przewozów autobusowej komunikacji zastępczej! Podróżni będą musieli zachować niezwykłą czujność. Część zastępczej komunikacji pojedzie na trasie Bielsko-Biała Główna – Łodygowice (i dalej pociąg do Zwardonia), a część Bielsko-Biała Główna – Żywiec.

- Trzeba będzie bardzo dokładnie i precyzyjnie sprawdzać rozkład jazdy, a w przypadku przewozów autobusowych pytać kierowców i obsługi czy jadą z Bielska do Łodygowic czy też do Żywca. Busy do Łodygowic będą miały postoje dla wszystkich przystanków kolejowych. Z kolei busy Bielsko - Żywiec pojadą bez zatrzymania na przystankach pośrednich - przestrzega Mariusz Bury z Komitetu Mieszkańców Stacja Żywiecczyzna.

Pomiędzy 17 kwietnia a 28 maja weekendowy pociąg spółki Intercity IC Soła Warszawa – Żywiec – Zwardoń będzie dojeżdżał tylko do Bielska-Białej Głównej. Stąd pasażerowie pojadą zastępczymi autobusami aż do Zwardonia. Oczywiście w odwrotnym kierunku będzie tak samo.

Z kolei weekendowy pociąg TLK Halny Bydgoszcz – Bielsko-Biała – Żywiec – Zakopane będzie w tym czasie skierowany na trasę od Bielska przez Wadowice z pominięciem Żywca i Jeleśni i to niestety bez komunikacji zastępczej.

Identycznie będzie w przypadku pociągu spółki Koleje Śląskie Ornak Katowice – Żywiec – Zakopane. Chyba, że w pewnych terminach weekendowych pojedzie w tym czasie pociąg przyspieszony Błatnia Katowice - Żywiec, to wówczas pasażerowie będą mieli zapewnioną komunikację zastępczą, aby dojechać do grodu nad Sołą i Koszarawą.

ps

Powiaty: Bielsko-Biała, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-8=*

Mieszkaniec Zwardonia, 2018-04-15 godz. 09:30
Pociąg na trasie do Zwardonia na wielu odcinkach jedzie z prędkością 15kh/h bo takie ma ograniczenia. Szybciej na tej trasie jeździła ciuchcia w latach 50-tych taki mamy u nas postęp techniczny wstecz . To taka nasza lokalna tzw "szybka kolej " czyli "lokalne Pendolino"
Olek, 2018-04-15 godz. 09:21
A kto jeszcze dziś w Polsce jeździ pociągami na tej trasie?
OK, zamknij