20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

20°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 49%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,nadmorska_eskapada,65300.htmlnadmorska_eskapada

E - EDUKACJA

2018-06-08 09:38 (Komentarze: 0)      

Nadmorska eskapada


Grupa czterdzieściorga dziewcząt i chłopców z Bielska-Białej, Drogomyśla, Cieszyna, Jasienicy, Jaworza, Łodygowic i Czechowic-Dziedzic , w 100-lecie swojej organizacji wzięła udział w XXVII Zlocie Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej w  Kołobrzegu. Po drodze zatrzymali się w Szczecinie, gdzie miał miejsce finał dorocznego Konkursu „Młodzież na Morzu”.

Godnie zaprezentowała się ekipa Okręgu Bielskiego, która wiodła prym w poszczególnych kategoriach. Uczniowie Zespołu Szkół w Drogomyślu (opiekun Renata Piórkowska) za pracę w 2017 zdobyli tytuł „Najlepsze Szkolne Koło LMiR” oraz wiele innych nagród i wyróżnień. Pochodząca z Drogomyśla tegoroczna absolwentka Zespołu Szkół im. W.Szybińskiego w Cieszynie Kinga Folek (opiekun Błażej Guzy) wywalczyła II miejsce w konkursie „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” oraz III w „Wiedzy o Morzu”. Jednocześnie w drużynie z Adamem Jancewiczem zdobyła odpowiednio IV i V miejsca. Łącznie swoją wiedzą zdominowała wszystkich i w nagrodę popłynie promem do Ystad w Szwecji.

Po całodniowych zwycięskich zmaganiach ligowcy udali się do celu podróży. Czekał na nich bogaty program Zlotu, którego trzydniowa realizacja wymagała sporego wysiłku. Ponieważ był też czas na plażowanie, to wszyscy z uśmiechem na ustach brali udział w otwarciu okolicznościowej wystawy pt. „100 lecia Ligi Morskiej i Rzecznej” w Muzeum Oręża Polskiego oraz byli świadkami podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Muzeum i Ligą.

W okolicznościowych jednolitych koszulkach towarzyszyli otwarciu sezonu żeglarskiego w Marinie Solnej i Dni Kołobrzegu. Z flagami swoich gmin i powiatu bielskiego brali udział w barwnym korowodzie od ratusza do portu oraz w różnorakich imprezach rozrywkowych. Na plaży dzielnie walczyli z innymi ekipami w wieloboju morskim. Zlot zakończyła uroczysta Msza św. w intencji Ludzi Morza i wręczenie pamiątkowych certyfikatów uczestnictwa oraz nagród i pucharów, także dla członków Okręgu Bielskiego. Ukoronowaniem pobytu była całodniowa wyprawa na duńską Wyspę Bornholm.

 

mrc

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5+7=*

OK, zamknij