20 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

23°
Bielsko-Biała
20.04.2018
  • Wilgotność: 44%
  • Wiatr:wsch 1km/h

jutro: 26°pojutrze: 21°
artykul,naprawa_biegali_w_pletwach_robili_mumie_,56982.htmlnaprawa_biegali_w_pletwach_robili_mumie_

Kultura i rozrywka

2017-07-16 23:19 (Komentarze: 1)      

Naprawa: Biegali w płetwach, robili mumie...


Zadziwiająca jest inwencja, z jaką ekipa Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie wymyśla konkurencje do dorocznego turnieju sołectw. Każdą edycję imprezy wypełniają inne zadania, wymagające zawsze niemałej zręczności i szybkości.

W czasie VIII Turnieju Wsi o puchar wójta gminy Jordanów, który odbył się dzisiaj (16 lipca) w Naprawie, uczestnicy musieli na przykład przenosić wodę w... gąbkach, doić na czas sztuczną krowę oraz biegać slalomem w płetwach i goglach do nurkowania, pchając dziecięce taczki z pluszową zawartością. Panowie rywalizowali w przyszywaniu guzików, co okazało się dla nich niezwykle trudne. Jeden z nich w wyznaczonym na wykonanie zadania czasie nie zdołał nawet nawlec igły. Sporo śmiechu wywołała konkurencja o nazwie Mumia, w której mężczyźni owijali kobiety od stóp do głów papierem toaletowym. Podczas innej rywalizacji drużyny dostały mąkę, wodę, jajka oraz jabłka i musiały w 10 minut wykonać jak największą ilość dobrze sklejonych pierogów. Aby przyspieszyć pracę, zawodnicy z Toporzyska obierali owoce nie tylko nożem, ale również... zębami. Odbyła się też nietypowa sztafeta, w której każdy uczestnik startował z książką na głowie. Jak się okazało, kobiety radziły sobie z tym lepiej niż mężczyźni.

Niepokonana była w tym roku drużyna z Łętowni, która w aż sześciu z dziesięciu konkurencji zdobyła maksymalną ilość punktów, czyli 50. W sumie zebrała ich 450. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Wysokiej (390 punktów), a na trzecim team z Toporzyska (270 punktów). Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii turnieju zawodnicy nie wiedzieli wcześniej, jakie zadania przygotowali dla nich organizatorzy. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci, a zakończył ją festyn zorganizowany przez Klub Sportowy Unia Naprawa.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+4=*

naprawianin, 2017-07-16 godz. 23:44
Super impreza!!!
OK, zamknij