20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,nauczyciele_na_medal,63002.htmlnauczyciele_na_medal

E - EDUKACJA

2018-03-08 10:00 (Komentarze: 1)      

Nauczyciele na medal


27 lutego, podczas sesji powiatowej, rozstrzygnięty został Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Cieszyńskiego według Czytelników „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Statuetki najlepszym nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych wręczyli redaktor naczelna „Głosu” Natalia Tokarska oraz starosta cieszyński Janusz Król, który objął plebiscyt honorowym patronatem.

Plebiscyt ogłoszony został w grudniu. Na specjalnych formularzach zgłoszeniowych Czytelnicy wpisywali nazwiska nauczycieli, argumentując zarazem swoje wybory. Do finałowej Złotej Trójki w kat. szkół podstawowych zakwalifikowali się Damian Polok (nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce Zapasiekach), Piotr Sikora (nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie) oraz Marcin Zarzycki (nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej w Mnichu, w Szkole Podstawowej nr 2 w Chybiu, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zaborzu i Niepublicznej Szkole Podstawowej „Odyseja” w Strumieniu).

W kat. szkół ponadpodstawowych do Złotej Trójki nominowani zostali Bożena Cholewa (nauczycielka geografii i dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych im. G. Langera w Cieszynie), Małgorzata Dziendziel (nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZespoleSzkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu) oraz Maria Mendrek (nauczycielka matematyki i wicedyrektorka II LO im. M. Kopernika w Cieszynie).

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Marcin Zarzycki. Z kolei wśród nauczycieli szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Dziendziel.

- Jestem wzruszony. To wyróżnienie daje niesamowitą satysfakcję. Widzimy, że nasza praca ma sens i jest doceniana w środowisku lokalnym, bo to przecież mieszkańcy głosowali – powiedział Marcin Zarzycki. - Jest mi szalenie miło. Z tego co wiem, zgłosiła mnie moja klasa. Bardzo ją lubię, to maturalna klasa i za dwa miesiące będziemy z żalem się rozstawać. Zgadzam się z opinią, że wszyscy nominowani są zwycięzcami, bo to wyróżnienie znaleźć się w takim gronie – stwierdziła Małgorzata Dziendziel, która – jak się okazało – w przeszłości uczyła... Damiana Poloka. Wtórował jej Henryk Gazurek, wójt Istebnej i nauczyciel z wykształcenia, który mocno kibicował Damianowi Polokowi. - To z pewnością zaszczyt znaleźć się w takim gronie. Chciałbym pogratulować wszystkim, również pomysłodawcom. Uważam, że tę inicjatywę warto kontynuować – powiedział gospodarz Istebnej.

Wszyscy laureaci zgodnie przyznali, że wyróżnienie przez Czytelników „Głosu” mocno zobowiązuje, a tytuł najlepszego nauczyciela i statuetka są cenniejsze niż premie czy nagrody pieniężne...

mod

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-8=*

realista, 2018-03-09 godz. 05:50
Jak miło dowiedzieć się, że są jeszcze nauczyciele. W większości szkół są już tylko, niestety, osoby ich udające.
OK, zamknij