20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

32°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 3km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,nie_bojcie_sie_marzyc,38848.htmlnie_bojcie_sie_marzyc

E - EDUKACJA

2015-11-20 12:24 (Komentarze: 0)      

Nie bójcie się marzyć!


Jesteśmy uczniami bielskiego Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego. W czwartek 19 listopada wraz z opiekunką Katarzyną Górną-Oremus odwiedziliśmy redakcję „Kroniki Beskidzkiej”.

- Nie bójcie się marzyć. Uczcie się, pamiętajcie jednak o pasji. To ona jest najważniejsza w pracy dziennikarza - mówił podczas spotkania Mirosław Galczak, redaktor naczelny portalu beskidzka24.pl oraz szef działu sportu „Kroniki Beskidzkiej”. - Dobrym dziennikarzem może być każdy. Nie trzeba kończyć kierunkowych studiów. Ważne w tym zawodzie są dociekliwość, czujność, ale także odpowiedzialność za słowo - podkreślał redaktor, który w interesujący sposób wprowadził nas w tajemnice zawodu dziennikarza. Mówił między innymi o sposobie tworzenia gazety: jak powstaje, co decyduje o tym, że jest chętnie czytana.

„Kronika Beskidzka” to czasopismo z tradycjami. W przyszłym roku będzie obchodzić 60. urodziny. Nakład tego popularnego tygodnika, który ukazuje się w czwartki, to około 20 tysięcy egzemplarzy, a standardowe wydanie liczy 40 stron.

- Staramy się iść z duchem czasu, więc oprócz strony internetowej „Kroniki Beskidzkiej”, która działa już kilkanaście lat uruchomiliśmy także regionalny portal beskidzka24.pl. To ukłon w kierunku młodszego pokolenia - tłumaczył redaktor Mirosław Galczak.

Jesteśmy mile zaskoczeni, że ludzie tworzący tygodnik i portal, angażują w to tak wiele serca i czasu. Wiemy już, że praca może dodać skrzydeł. Bardzo poważnie myślimy o tym, aby iść w ślady doświadczonych redaktorów „Kroniki Beskidzkiej”.

Gabriela Juszczyk i Natalia Sadlik, autorki tekstu oraz Jakub Juraszek, Natalia Grulich, Dominika Kłaptocz..

 

admin

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2+2=*

OK, zamknij