22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

17°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 59%
  • Wiatr:wsch 1km/h

jutro: 29°19°pojutrze: 28°16°
artykul,nie_odpuszczaja_smogowi,62388.htmlnie_odpuszczaja_smogowi

Wydarzenia

2018-02-12 12:04 (Komentarze: 2)      

Nie odpuszczają smogowi


W oświęcimskim magistracie władze miasta spotkały się  odbyło się spotkanie z przedstawicielami Oświęcimskiego Alarmu Smogowego, który niedawno powstał w grodzie nad Sołą.

Stronę społeczną reprezentowali Tomasz Kuncewicz, Mariusz Kaszuba, Marcin Susuł. Prezydent Janusz Chwierut przedstawił gościom założenia trzyletniego programu antysmogowego, który jeszcze w tym miesiącu trafi pod obrady oświęcimskiej Rady Miasta. Dokument został im też przekazany do konsultacji. Uznano, że problem jest poważny i należy zintensyfikować działania, aby w najbliższych trzech latach zrobić jeszcze więcej na rzecz poprawy jakości powietrza. Wspólnie zdecydowano o powołaniu specjalnego zespołu koordynującego działania antysmogowe.

Pamiętać należy, że Oświęcim ma program dotacji do wymiany pieców. W tym roku podwyższyło kwotę za zmianę ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku. Mieszkańcy mogą liczyć na 7 tys. zł dotacji na instalację ogrzewania gazowego. W określonych warunkach można też otrzymać dotację po raz drugi. Od tego roku program został też rozszerzony o budynki wielorodzinne. Wnioski mogą składać zarówno właściciele nieruchomości, jak również wspólnoty. Dotacją będzie objęta wymiana pieców na ogrzewanie gazowe lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. W tym przypadku obok dotacji na wymianę wewnętrznej instalacji można otrzymać też 9 tys. zł na budowę węzła cieplnego, gdy zachodzi taka konieczność. Mieszkańcy zainteresowani wymianą pieca z dofinansowaniem muszą złożyć wniosek do 31 lipca 2018 r.

wojcio

Powiaty: Oświęcim

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+8=*

na okrągło, 2018-02-13 godz. 12:26
Na pewno nie trzeba poprawić zdania: "W oświęcimskim magistracie władze miasta spotkały się odbyło się spotkanie z przedstawicielami,,,". Czy rzeczywiście wiadomo z artykułu co to znaczy " ...aby w następnych trzech latach zrobić jeszcze więcej na rzecz poprawy jakości powietrza".? Niżej przedstawiono zasady dotacji do pieców w/g programu już istniejącego a nie o planie na 3 lata, który może w którymś miejscu rozszerza zasady obowiązujące w 2018 r. Nie wiadomo i nie 100 procent kciuk w dół. Kto to określa i w/g jakich zasad?
na okrągło, 2018-02-12 godz. 21:45
Początek wytłuszczonym drukiem trzeba skorygować. Na czym polegają zintensyfikowane działania antysmogowe, że aż trzeba włączać do opiniowania Alarm Antysmogowy? Co to znaczy zrobić jeszcze więcej na rzecz poprawy jakości powietrza?
OK, zamknij