23 lutego 2018, imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp

-1°
Bielsko-Biała
23.02.2018
  • Wilgotność: 88%
  • Wiatr:płn 1km/h

jutro: -4°-14°pojutrze: -8°-18°
artykul,niezwykli_goscie_w_sp_nr_4,53613.htmlniezwykli_goscie_w_sp_nr_4

E - EDUKACJA

2017-03-14 13:30 (Komentarze: 0)      

Niezwykli goście w SP nr 4


Szkołę Podstawową nr 4 w Wiśle Głębcach odwiedzili niezwykli goście - niepełnosprawni przedstawiciele Fundacji "Podróże bez granic".

Pani Anna i pan Artur poruszają się na wózkach, a do Wisły przyjechali aż z Trójmiasta. W wiślańskiej szkole zorganizowali zajęcia, w których teoria łączyła się z praktyką. W części teoretycznej omówiono bariery komunikacyjne, jakie pojawiają się między osobami zdrowymi, a osobami z niepełnosprawnością (ludźmi niesłyszącymi, niedowidzącymi, poruszającymi się na wózkach, itp.). Wyświetlane były slajdy w formie komiksów, które w przystępny sposób wskazywały na tego typu bariery oraz sposoby poprawnego zachowania się osób zdrowych w opisywanych sytuacjach.

W części praktycznej odbyły się zajęcia warsztatowe. - My, uczniowie, mogliśmy poczuć się jak osoby niewidzące prowadzone przez przewodników – kolegów z klasy oraz próbowaliśmy pokonywać przeszkody na wózku, co sprawiło nam nie lada problem - mówi Julka Pilch z klasy VI, która dodaje, że spotkanie pozwoliło uczniom poznać i zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych.  

slavko

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3-8=*

OK, zamknij