20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

20°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 49%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,noc_swietojanska_w_goleszowie,65436.htmlnoc_swietojanska_w_goleszowie

Wkrótce

2018-06-13 12:48 (Komentarze: 0)      

Noc Świętojańska w Goleszowie


22 czerwca na parkingu przy Urzędzie Gminy w Goleszowie odbędzie się druga edycja Nocy Świętojańskiej. Impreza rusza o 16.00. Właśnie wtedy można dostarczyć jej organizatorom świętojańskie wianki, które będą oceniane przez konkursowe jury. Pół godziny później rozpoczną się występy.

Na początek zaprezentuje się kółko teatralne działające przy Szkole Podstawowej w Goleszowie. Uczniowie chcą w ten sposób nie tylko zaprezentować swoje zdolności, ale także pomóc miejscowej Fundacji FAScynujący Świat Dziecka, która działa na rzecz dzieci z problemem FAS – płodowym zespołem alkoholowym, i wspiera także te z autyzmem czy zespołem Aspergera. O 18.00 konkurs na najpiękniejszy świętojański wianek zostanie rozstrzygnięty. Od 19.00 natomiast przygrywać będzie kapela „Po Pieronie”, a o 20.00 rozpocznie się rytualne rozpalanie ogniska, które poprowadzi znawczyni tematu - Natalia Zacharek z Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu. Tuż potem ruszy taneczna zabawa wraz z zespołem „The Beskids”.

W czasie goleszowskiej Nocy Świętojańskiej nie zabraknie także innych atrakcji. Dzieci będą mogły skorzystać z zajęć dotyczących ginących zawodów czy malowania twarzy. Szykowane są także warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Marokańczyk z Sahary, a także zajęcia plastyczne, w tym te dotyczące mocy kamieni. Panie z pewnością zaciekawi wizaż etniczny.

szyk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+6=*

OK, zamknij