13 grudnia 2017, imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Juliusz,

Bielsko-Biała
13.12.2017
  • Wilgotność: 76%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: pojutrze: -1°
Reno
artykul,opowiesc_wigilijna_za_olza,60725.htmlopowiesc_wigilijna_za_olza

Wkrótce

2017-12-07 07:15 (Komentarze: 0)      

"Opowieść wigilijna" za Olzą


W przedświątecznym czasie Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na kolejną premierę w tym sezonie teatralnym, ostatnią w roku kalendarzowym. Będzie to „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa w reżyserii Bogdana Kokotka, spektakl pełen magii i wzruszeń, skierowany nie tylko do dorosłych widzów, ale także dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenia „Opowieści wigilijnej” dzieją się właśnie 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia. Na ulicach Londynu panuje radosna, świąteczna atmosfera. Tylko jeden człowiek nie poddaje się jej. To stary skąpiec, Ebenezer Scrooge, który przez całe życie zajmuje się tylko pracą i liczeniem zysków. W noc wigilijną, którą spędza samotnie, zjawiają się duchy, które uświadamiają mu błędy, jakie w życiu popełnił. Mówią też o tym, jaka może go spotkać przyszłość. Scrooge ma jeszcze szansę, by coś zmienić.

Na scenie zobaczymy plejadę aktorów Sceny Polskiej, ulubieńców publiczności po obu stronach Olzy. W roli głównej wystąpi Mariusz Osmelak. Premiera odbędzie się 16 grudnia o 17.30.

szyk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+4=*

OK, zamknij