23 lipca 2018, imieniny obchodzą: Apolinary, Bogna, Brygida, Sława

28°
Bielsko-Biała
23.07.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:płn 7km/h

jutro: 26°14°pojutrze: 26°15°
artykul,osemka_najlepsza_w_wojewodztwie,65882.htmlosemka_najlepsza_w_wojewodztwie

E - EDUKACJA

2018-07-03 08:05 (Komentarze: 0)      

"Ósemka" najlepsza w województwie


Pierwsze miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim konkursie „Być Jak Ignacy” dla Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Uczniowie SP nr 8 w ZPSWR wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Być jak Ignacy”. W konkursie wyłoniono 16 laureatów, po jednym z każdego województwa. Wśród nich znaleźli się uczniowie klasy 7, którzy pod kierunkiem Moniki Lenartowicz i Marty Koplejewskiej zwyciężyli w województwie śląskim.

Konkurs trwał od stycznia do maja tego roku. Zadanie polegało m.in. na przeprowadzeniu cyklu zajęć z uczniami na temat Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego z wykorzystaniem scenariuszy lekcji dostępnych na stronie internetowej konkursu. Kolejne działania obejmowały zadania wytyczone w Programie Koła Naukowego „Cieszyńskich Świetlików” oraz stworzenie modelu jako zadania końcowego.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Gazownictwa w Warszawie, uczniowie SP nr 8 wraz z nauczycielkami, odebrali z rąk minister Anny Zalewskiej bon o wartości 8000 zł i bon na kwotę 1500 zł za dodatkowe wyróżnienie za działalność społeczną.

mrc

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+6=*

OK, zamknij