23 lutego 2018, imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp

-1°
Bielsko-Biała
23.02.2018
  • Wilgotność: 88%
  • Wiatr:płn 1km/h

jutro: -4°-14°pojutrze: -8°-18°
artykul,paszkowka_miedzynarodowe_spotkanie,55107.htmlpaszkowka_miedzynarodowe_spotkanie

E - EDUKACJA

2017-05-05 21:53 (Komentarze: 0)      

Paszkówka: Międzynarodowe spotkanie


Przez pięć dni w Szkole Podstawowej w Paszkówce rozbrzmiewało kilka języków. Bynajmniej nie tylko tych, które są w niej nauczane. Do placówki przyjechali nauczyciele i uczniowie z Grecji, Portugalii oraz Włoch.

W tym roku szkolnym podstawówka nawiązała współpracę ze szkołami z czterech europejskich krajów w ramach programu Erasmus Plus. Razem z nimi realizuje projekt "Manual Skills in 3.0 Web Age" (Umiejętności manualne w erze sieci 3.0). Spotkanie w Paszkówce było pierwszym, w którym uczestniczyły dzieci. Powitanie gości miało uroczysty, a zarazem radosny charakter. Zostali podjęci chlebem i solą, zaproszeni do obejrzenia występów uczniów oraz odtańczenia z nimi poloneza, który tak im się spodobał, że powrócili do niego w ostatnim dniu wizyty. Koordynatorzy projektu wymienili się maskotkami, z których każda zawierała element charakterystyczny dla kraju pochodzenia oraz symbol związany z projektem. Polska była zabawnym stworkiem w czerwonej rogatywce z pawimi piórami.

Wspólne zajęcia z cudzoziemcami dostarczyły mnóstwo emocji dzieciom z Paszkówki. Razem z nimi tworzyły samoczyszczące szczotki i zwierzątka z siana oraz uczyły się naprawiać rowery. Brały udział w eksperymentach z gazami i cieczami, zajęciach z robotyki, dyskotekach, zawodach sportowych. Choć w Paszkówce zabrakło gości z partnerskiej szkoły w Anglii, język angielski był wykorzystywany najczęściej, gdyż jako jedyny pozwalał się porozumieć ze wszystkimi uczestnikami. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5+1=*

OK, zamknij