21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,piknik_nad_skawa,56267.htmlpiknik_nad_skawa

Kultura i rozrywka

2017-06-19 00:33 (Komentarze: 0)      

Piknik nad Skawą


Na piknik zorganizowany przez organizacje pozarządowe z wadowickiej gminy przyszła niemal połowa mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

Pomysł Stowarzyszenia Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO) zorganizowania pikniku podchwyciło 17 organizacji pozarządowych i 3 kluby sportowe - stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz uzależnionych, stowarzyszenia i koła promujące lokalne dziedzictwo, rękodzieło, sztukę i kulinaria, stowarzyszenia hobbistyczne, organizacje prorodzinne, organizacje proobronne/paramilitarne, ratownicy medyczni, ZHP.  

Na pikniku zorganizowanym na wadowickich Bulwarach można było nie tylko zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Były pokazy, degustacje, warsztaty, i konkursy. Gościem specjalnym był Leszek Kawa, szef kuchni i wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i cukierników, który przygotował dla gości flaki wadowickie. Pokazy rowerowe przeplatały się z  szermierką, futbolistki zaprezentowały trening piłki nożnej, pokazało się też paramilitarne centrum dowodzenia, strzelano z łuków, były pokazy saunamistrzów, psów służących w dogoterapii, nie zabrakło popisów wokalnych. Kto nie przyszedł (przez Bulwary "przewinęło się" kilka tysięcy ludzi), może tylko gorzko zapłakać…

Autorem fotoreportażu jest Bogdan Szpila

 

szpil

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+5=*

OK, zamknij