16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

17°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 65%
  • Wiatr:zach 0km/h

jutro: 19°16°pojutrze: 20°16°
artykul,pisarzowice_smog_pokonany,64281.htmlpisarzowice_smog_pokonany

Pod patronatem

2018-04-26 21:41 (Komentarze: 1)      

Pisarzowice: smog pokonany!


Absolutnie niezwykłe widowisko stworzyła młodzież z wilamowickich szkół. Na stadionie w Pisarzowicach królowały smoki.

Zanim jednak dotarły na stadion przeszły w barwnym korowodzie ulicami Pisarzowic i mieszkańcy, którzy nie byli zorientowani w czym rzecz, mieli prawo zastanawiać się, czy to jawa, czy sen, czy Polska, czy raczej Chiny, gdzie mniej więcej w ten sposób świętuje się rok Smoka.

W Pisarzowicach w centrum uwagi tak naprawdę był jednak nie smok, lecz SMOG. Uczniowie wilamowickich szkół pod przewodnictwem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach postanowili zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie powoduje zanieczyszczone powietrze. Na twarze założyli więc maski, a w ręce chwycili transparenty, na przykład z napisem: "Kochasz dzieci, nie pal śmieci". W taki sposób przemaszerowali na stadion. A tam zaprezentowali niezwykłe przedstawienie, pokazujące jak ważna jest środowisko naturalne i jak wszyscy musimy o nie walczyć.

Brawa dla organizatorów za pomysł, a dla młodzieży za wykonanie. Było barwnie, wesoło, a zarazem refleksyjnie. A wszystko to w szczytnym celu. Można powiedzieć, że młodzi ludzie z Wilamowic pokonali smog(a). Oby przykład wzięli z nich dorośli, nie tylko z Wilamowic.

wm

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+2=*

powtórzyć piękną akcję, 2018-05-08 godz. 13:33
Młodzi pokonali smog(a) a także dorośli. Bo skończył się sezon grzewczy i teraz powietrze jest dobre. Młodzi niech próbują wraz z dorosłymi pokonywać smog(a) w listopadzie, grudniu. Wtedy jest wyzwanie.
OK, zamknij