20 lipca 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Fryderyk, Hieronim, Seweryn

20°
Bielsko-Biała
20.07.2018
  • Wilgotność: 76%
  • Wiatr:płn 13km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 24°15°
artykul,po_wiedze_na_malte_i_do_wielkiej_brytanii,59790.htmlpo_wiedze_na_malte_i_do_wielkiej_brytanii

E - EDUKACJA

2017-11-01 11:13 (Komentarze: 0)      

Po wiedzę na Maltę i do Wielkiej Brytanii


Wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim rozpoczęli realizację projektu, który pozwoli im nie tylko poszerzyć wiedzę, ale przede wszystkim urozmaicić zajęcia z uczniami.

W ramach programu Erasmus+ udało im się pozyskać środki na realizację projektu „Rozwijając siebie, pomagamy innym”. Zakłada on podniesienie umiejętności językowych nauczycieli w takim stopniu, aby umożliwiały im udział w projektach międzynarodowych. Obecnie tylko anglistka Anna Fortuniak może sobie na to pozwolić. Wprawdzie wiele z pozostałych nauczycielek również zna język angielski, ale nie na tyle, by mogły się w nim swobodnie komunikować. W czasie realizacji projektu sześć osób (w tym dyrektorka SOSW Grażyna Borzestowska) będzie uczestniczyć w kursach językowych poza granicami naszego kraju. Dwie już w październiku poleciały na Maltę. Kolejne wyruszą w marcu i wrześniu 2018 roku. Część do Oksfordu w Wielkiej Brytanii, pozostali do St Julian’s na Malcie.

Uczestnicy projektu zdobędą też obszerną wiedzę na temat Wielkiej Brytanii, Malty oraz krajów z których będą pochodzić inni nauczyciele biorący udział w szkoleniach. Pozwoli ona wzbogacić program nauczania języka angielskiego w szkole oraz będzie wykorzystywana w różnych organizowanych przez placówkę przedsięwzięciach, na przykład przedstawieniach teatralnych, dniach promujących kraje Unii Europejskiej oraz quizach.

 

 

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+2=*

OK, zamknij