24 maja 2018, imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena

16°
Bielsko-Biała
24.05.2018
  • Wilgotność: 62%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 22°12°pojutrze: 24°13°
artykul,policjant_wyrozniony,51685.htmlpolicjant_wyrozniony

Sport

2017-01-10 12:20 (Komentarze: 1)      

Policjant wyróżniony


Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej znalazł się w grupie policyjnych sporowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Siłacz w mundurze, mający na swoim koncie liczne sukcesy w wyciskaniu sztangi leżąc, został uhonorowany brązową Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej i pamiątkowym ryngrafem. Uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców odbyła w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W czasie ubiegłorocznych zmagań ustanowił dwa nowe rekordy świata. Podczas Mistrzostw Polski Federacji WUAP, które odbyły się na początku kwietnia, w kategorii 75kg podniósł ciężar 176 kg, by już w październiku pobić swój rekord na Mistrzostwach Świata Federacji WUAP w Niemczech, gdzie wycisnął aż 177,5 kg!

- To dla mnie duże wyróżnienie. Cieszę się, że mogłem znaleźć się w gronie najlepszych sportowców odbierając Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego. Sukces ma jednak wiele imion i z pewnością nie byłoby mnie tam, gdyby nie wsparcie rodziny, przyjaciół, przełożonych, trenera Grzegorza Wałgi oraz pomocy siłowni Dorian Fitness Club, za co serdecznie wszystkim dziękuję - mówi Konrad Adamaszek.

don

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-5=*

ORMOWIEC, 2017-01-11 godz. 00:53
ROZPORZĄDZENIE; Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej '' §9.1.Odznaka, o której mowa w § 1 pkt 4, jest trzystopniowa: brązowa, srebrna i złota. 2.Odznakę określonego stopnia nadaje się policjantowi wyróżniającemu się sprawnością fizyczną w zależności od wyników uzyskanych podczas prób sprawności fizycznej przeprowadzonych w ramach szkoleń doskonalenia zawodowego. 3.Przy nadawaniu odznaki może być pominięta kolejność w stopniach. 4.Odznakę nadaje rozkazem: Komendant Główny Policji, komendant wojewódzki Policji, Komendant Stołeczny Policji lub komendant szkoły Policji, odpowiednio do podległości służbowej policjanta.'' ' Odznaka została wręczona w obecności ks. bis*** Józefa Guzdek delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji, naczelnego kapelana Policji ks. Jana Kot. Pomimo, że współpraca policji z duchowieństwem układa się bardzo dobrze, to jednak w uroczystościach zabrakło aniołów policjantów ze Szczecina. Z rozporządzenia wynika, że wspomnianą odznakę nadaje się funkcjonariuszom zaliczającym z odpowiednim wynikiem następującą próbę sprawnościową: OPIS WYKONYWANIA PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ POLICJANTÓW I. PRÓBA 1: RZUT OBURĄCZ ZNAD GŁOWY DO PRZODU PIŁKĄ LEKARSKĄ O CIĘŻARZE 2 KG DLA KOBIET, 3 KG DLA MĘŻCZYZN: II. PRÓBA 2: Z LEŻENIA TYŁEM SKŁONY TUŁOWIA W PRZÓD PRZEZ 30 SEKUND: III. PRÓBA 3: BIEG ZE ZMIANAMI KIERUNKÓW PO TZW. KOPERCIE: IV. PRÓBA 4: BIEG NA DYSTANSIE 800 METRÓW DLA KOBIET, 1000 METRÓW DLA MĘŻCZYZN:
OK, zamknij