21 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius

19°
Bielsko-Biała
21.08.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:płn 2km/h

jutro: 26°15°pojutrze: 29°19°
artykul,posejdon_ekologiem,64614.htmlposejdon_ekologiem

Kultura i rozrywka

2018-05-10 22:37 (Komentarze: 0)      

Posejdon ekologiem


Jak najłatwiej przekonać dzieci, że trzeba dbać o środowisko naturalne? Należy to zrobić niesztampowo, najlepiej ustami mitologicznych lub baśniowych postaci i koniecznie przy dobrze znanej najmłodszym muzyce. To gwarancja murowanego efektu!

Wczoraj do Sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zawitał piękny spektakl muzyczny "Bajkowe melodie na morza dnie”, przygotowany przez Fundację Bielecki Art. Jest on częścią rozpoczętego w ubiegłym roku projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Mali widzowie z wielkim zaciekawieniem śledzili perypetie załamanego ogromną ilością śmieci w morzach Posejdona i jego towarzyszki Syrenki. Chętnie też odpowiadali na pytania zadawane przez bohaterów przedstawienia i radośnie włączali się w śpiewanie piosenek z animowanych filmów, a do domów wrócili z głowami pełnymi informacji. Bo spektakl miał nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć troski o środowisko. Każdy, kto go obejrzał, dostał również edukacyjną książeczkę z łamigłówkami i kolorowankami.

W role Posejdona i Syrenki wcielili się Agnieszka Koziarowska i Martin Fitch, a towarzyszyła im Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Przestawienie będzie również prezentowane 15 maja w Zawoi, a następnego dnia w Andrychowie. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+7=*

OK, zamknij