25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,poszli_po_maszyny,54678.htmlposzli_po_maszyny

Na sygnale

2017-04-20 11:26 (Komentarze: 0)      

Poszli po maszyny


Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Krakowa, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem na terenie Oświęcimia zlokalizowali trzy lokale z nielegalnie działającymi maszynami do gier hazardowych, ustawionymi w tylko z pozoru zamkniętych salonach. Wartość zabezpieczonych automatów oszacowana została na ponad 80 tys. zł.

Po zaostrzeniu przepisów o grach hazardowych  z witryn lokali, w których wcześniej funkcjonowały automaty zniknęły reklamy, a w ich miejsce pojawiły się informacje, że punkty zostały zamknięte. Oświęcimscy policjanci ustalili jednak, że trzy salony gier (dwa na terenie Starego Miasta oraz  jeden na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu) działały nadal, ale wstęp do nich mieli jedynie stali bywalcy. W efekcie wraz z celnikami przystąpili do likwidacji nielegalnego hazardowego procederu. Po pokonaniu kilku  zabezpieczeń, uniemożliwiających wejście osób postronnych, funkcjonariusze przedostali się do wnętrza lokali. Znaleźli 14 automatów do gier hazardowych. Maszyny posiadały dodatkowe zabezpieczenia w postaci metalowych sztab mocujących je do ścian. Funkcjonariusze byli jednak na to na przygotowani. Przy użyciu piły do cięcia metalu szybko pozbyli się zabezpieczeń i zarekwirowali maszyny. Automaty zostały przewiezione do Urzędu Celnego, a ich wartość szacowana jest na ponad 80 tys. zł.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia tego roku właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna do 100 tys. złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

wojcio

Powiaty: Oświęcim

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-3=*

OK, zamknij