20 lutego 2018, imieniny obchodzą: Leon, Ludomił, Ludomiła, Ludomir

-4°
Bielsko-Biała
20.02.2018
  • Wilgotność: 83%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: -2°-7°pojutrze: -2°-7°
artykul,powrot_czulych_barbarzyncow,49054.htmlpowrot_czulych_barbarzyncow

Kultura i rozrywka

2016-10-20 10:40 (Komentarze: 1)      

Powrót "Czułych Barbarzyńców"


Po rocznej przerwie ruszyła kolejna edycja festiwalu kultury czeskiej „Czuli barbarzyńcy”. W ubiegłych latach imprezę organizowało Kolegium Nauczycielskie. Po jego likwidacji organizatorzy założyli stowarzyszenie i dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych reaktywowali imprezę.

Tegoroczny festiwal obfituje w wiele atrakcji. 14 października odbyło się inauguracyjne spotkanie. Gościem był Aleksander Kaczorowski – eseista, autor biografii „Hrabal. Słodka Apokalipsa”, tłumacz literatury czeskiej, m. in. Hrabala i Škvoreckiego.

Uczestnicy kolejnego spotkania (20 października) mieli okazję poznać Miroslava Karasa – wieloletniego korespondenta czeskiego radia i telewizji w Polsce. Dziennikarz opowiedział o postrzeganiu polskiej polityki przez Czechów oraz o różnicach pomiędzy oboma narodami.

Wszystkie spotkania jak zawsze poprowadzą dr Dorota Siwor (m. in. była wykładowczyni Kolegium Nauczycielskiego) oraz Jerzy Marek (uwielbiany przez uczniów polonista z Liceum im. Żeromskiego w Bielsku-Białej). Festiwal trwać będzie do 7 grudnia. Szczegółowy program znaleźć można na stronie www.czulibarbarzyncy.net.pl.

tomaszwawak

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-8=*

C_N, 2016-10-30 godz. 13:31
Mirek fajny chłop jeno jak to pepik wyprany ma mózg od czytania za granicą wybiórczej!
OK, zamknij