21 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rudolf

33°
Bielsko-Biała
21.06.2018
  • Wilgotność: 71%
  • Wiatr:poł 10km/h

jutro: 16°pojutrze: 15°
artykul,pozar_w_hotelu_przy_rychlinskiego,58257.htmlpozar_w_hotelu_przy_rychlinskiego

Na sygnale

2017-09-06 09:57 (Komentarze: 0)      

Pożar w hotelu przy Rychlińskiego


W nocy płonęły pomieszczenia sauny w hotelu przy ulicy Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Pożar gasiło osiem zastępów straży pożarnej.

Jak informuje Patrycja Pokrzywa z PSP w Bielsku-Białej, wiadomość o pożarze oficer dyżurny straży pożarnej otrzymał kilka minut po północy. Kiedy strażacy dojechali na miejsce budynek biurowo-socjalny był mocno zadymiony. Szybko ustalono, że pali się prawdopodobnie pomieszczenie sauny. Strażacy wprowadzili tam linię gaśniczą, poprzez halę sportową. Jednocześnie przeprowadzono ewakuację 19 osób, które były zakwaterowane w hotelu. Przygotowano dla nich namiot. Na miejscu pojawiło się także pogotowie, aby przebadać osoby ewakuowane.

Pożar został ugaszony, spaleniu uległa sauna i pomieszczenia przyległe. Strażacy przystąpili do wietrzenia pomieszczeń objętych pożarem oraz hotelowych. Następnie przystąpili do rozbiórki sauny wraz z wyposażeniem. Po zakończeniu działań cały obiekt sprawdzono na obecność tlenku węgla. Okazało się, że lokatorzy mogą wrócić do hotelu. Akcja gaśnicza trwała blisko trzy godziny. 

wm

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-5=*

OK, zamknij