18 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Marek, Elżbieta, Paula,

17°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 0km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,program_dla_slaska_a_zywiecczyzna,61533.htmlprogram_dla_slaska_a_zywiecczyzna

Wydarzenia

2018-01-13 19:01 (Komentarze: 5)      

Program dla Śląska, a Żywiecczyzna


Prezentując oficjalnie rządowy „Program dla Śląska”, premier Mateusz Morawiecki mówił o nim w samych superlatywach. Szczęścia nie krył również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Dokument przewiduje 70 inwestycji na 40 miliardów złotych w województwie śląskim do 2030 roku. Główny cel to przyspieszenie rozwoju województwa. Co ciekawe, bez entuzjazmu przyjął program marszałek Wojciech Saługa (PO), który zaznaczył, że zawiera on głównie inwestycje, które i tak są już realizowane i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi pieniędzmi z budżetu. Nam nasuwa się natomiast pytanie: co z tego wyniknie dla Żywiecczyzny? W programie planowane są działania, aby ograniczyć niską emisję (1 mld zł). Wytypowano tu Pszczynę i Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu (zrzesza 11 gmin powiatu żywieckiego). Najwięcej ma zostać przeznaczone na dokończenie drogi ekspresowej S1 Przybędza - Milówka (tzw. obejście Węgierskiej Górki - 1,5 mld zł) i ważnego dla Żywiecczyzny odcinka: Bielsko-Biała - Mysłowice (3,6 mld zł). W przypadku linii kolejowych zapisano rozpoczętą już rewitalizację trasy Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń (200 mln zł - 2017-2023). Zapowiadana jest także budowa i modernizacja średniego i niskiego napięcia na Podbeskidziu, w tym na Żywiecczyźnie (11 mln zł). I to tyle... Pozostaje zatem spory niedosyt.

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-2=*

ali, 2018-01-15 godz. 12:56
Żywiecczyzna to nie Śląsk z chwilą powołania metropoli to dla Śląska tylko miejsce na weekendoqwe wyjazdy hanysów. Powołać województwo podbeskidzkie albo wrócić do macierzystego regionu czyli do małopolskiego.Odwiedzajcie facebookową stronę stowarzyszenia regionalnego Beskidzki Dom
miedzybrodzianka, 2018-01-14 godz. 22:08
a co z drogą Kobiernice - Żywiec!!! Miały być scieżki rowerowe, chodniki, mosty itd. i co i nic. Chodniki w Międzybrodziu to jakiś wczesny PRL. Masakra, można sie zabić, że nie wspomnę o kręgosłupie. Jak pokona sie odcinek od Verdi do centrum to od patrzenia pod nogi wysiada górny odcinek kręgosłupa. Zywiecczyzna została w szarej d...pie. Najwyższy czas na zmiane województwa. Hanysy dbały o ten region tylko wtedy jak budowali dacze na tym terenie. Ale na tym dbaniu , bogacili sie nieliczni. brrrr
Szymon, 2018-01-14 godz. 19:26
Do : Zdziwiony. Dobrze mówisz. Takich samych miejsc w Żywcu jest wiele... Zbliżają się wybory więc trzeba wybrać takich którzy nie obiecują a zrobią ! Czas na NOWĄ ŚWIEŻĄ KREW !!!
Zdziwiony,, 2018-01-14 godz. 18:08
W żywcu ul. Irysowa do tej pory nie ma asfaltu. Osiedle liczy sobie prawie już 20 lat .W lasach są lepsze drogi nież ta w żywcu. Obiecanek z urzędu było mnóstwo , ale obrócone zostały w puste słowa . Tylko 300 metrów i taki wielki problem. Ile wylano co roku smoły z pieniędzmi na te dziury , to tego nkt nie wie albo jest to tajemnicą . Co roku zalewają lepikiem tam setki dziur i tak bez końca. TO jest po prostu wyrzócanie pieniędzy w BŁOTO. Należy się przyjżeć temu i wziąść to pod lupę.
gen, 2018-01-14 godz. 07:42
kłapanie dziobem - robić ! Plany do 2030 śmieszne .za dwa lata rządów dobrej zmiany żadnej porządnej inwestycji tylko rozdawanie forsy popaprańcom życiowym i tyle .nie jestem z totalnej jestem trzeźwo patrzącym polakiem.nie dosyć że dług rośnie to jeszcze deficyt .czechy zero deficytu da się ?
OK, zamknij