20 lipca 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Fryderyk, Hieronim, Seweryn

20°
Bielsko-Biała
20.07.2018
  • Wilgotność: 76%
  • Wiatr:płn 13km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 24°15°
artykul,przejmujaco_o_niepodleglosci,60084.htmlprzejmujaco_o_niepodleglosci

Kultura i rozrywka

2017-11-11 21:11 (Komentarze: 1)      

Przejmująco o niepodległości


Jest w Makowie Podhalańskim jedno wydarzenie w roku, gdy nawet najbardziej odporni na wzruszenia nie potrafią powstrzymać łez cisnących się do oczu. To Przegląd Pieśni Patriotycznej odbywający się w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Tegoroczny rozpoczął się pokazem poloneza w wykonaniu uczestników zajęć tanecznych organizowanych przez makowski Dom Kultury. Mimo swego dostojeństwa, taniec okazał się jedynym komicznym momentem imprezy. Ze względu na duże różnice wzrostu, młodzi tancerze mieli problem z odtworzeniem figury zwanej tunelem, co wywołało powszechne rozbawienie. Wzruszające chwile rozpoczęły się wraz w wokalnymi występami. Otworzył je popis maluszków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Serafitek w Makowie, które od razu sprawiły, że na widowni poszły w ruch chusteczki. Z każdą kolejną grupą coraz więcej osób musiało po nie sięgać.

Jako drugi zaśpiewał Rytm z Zespołu Szkół w Makowie, po którym sceną zawładnął Malikowski Groń z Grzechyni – najlepszy dziecięcy zespół w tegorocznym powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska – Moja Ojczyzna” w Suchej Beskidzkiej. Następnie publiczność wysłuchała Felice ze Szkoły Podstawowej w Żarnówce, chórów Żaczki Królowej z Juszczyna i Septyma z Makowa oraz Dziecięcego Zespołu Regionalnego Zobielsko Gromada z Białki. Przegląd zamknął solowy występ Ani Koper z gimnazjum w Białce. Organizatorem imprezy był Dom Kultury w Makowie. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-2=*

PPPP, 2017-12-07 godz. 20:43
JJJJ
OK, zamknij