26 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina

16°
Bielsko-Biała
26.04.2018
  • Wilgotność: 67%
  • Wiatr:zach 11km/h

jutro: 19°pojutrze: 25°12°
artykul,przyjazne_czy_nie,52533.htmlprzyjazne_czy_nie

Wydarzenia

2017-02-05 10:55 (Komentarze: 3)      

Przyjazne czy nie?


Czy Bielsko-Biała jest miastem przyjaznym rowerzystom?  Pytał na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Bronisław Szafarczyk i choć mamy środek zimy, jego zainteresowanie tematem nie było przypadkowe.

Przyczynkiem był bowiem opublikowany właśnie ranking branżowego portalu rowerowego, w którym wśród 41 sklasyfikowanych miast przyjaznych rowerzystom, stolica Podbeskidzia znalazła się dopiero na 37 miejscu i był to spadek o dwa oczka w porównaniu z zestawieniem z 2014 roku. Opracowując listę jej twórcy brali pod uwagę 18 kryteriów obejmujących zarówno ogólny stan rowerowej infrastruktury w danym mieście jak i podejście jego władz do problemów kolarzy. Dane pochodziły od samych zainteresowanych – czyli miejskich urzędników oraz  organizacji skupiających cyklistów. Radny chciał wiedzieć czy władze Bielska-Białej zamierzają podjąć jakieś kroku, aby w przyszłości gród nad Białą zajął w tym rankingu lepszą pozycję?  Usłyszał, iż ratusz robi bardzo wiele dla rowerzystów. Natomiast ranking -  o którym mowa - to tylko jedno z wielu tego typu zestawień (obejmujące na datek niewiele miast) i 37 pozycja wcale nie oznacza, że władze Bielsku-Białej o cyklistów nie dbają. W innych opracowaniach stolica Podbeskidzia jest bowiem oceniana pod tym względem znacznie wyżej.

 

mapl

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2+7=*

jj, 2017-02-07 godz. 07:22
Aspius wy to choc macie jakas tam infrastrukture rowerowa avu nas w Zywcu to jest totalne dno w tym zakresie
aspius, 2017-02-06 godz. 12:36
Według nowych przepisów, drogi jednokierunkowe miały byc dostosowane dla rowerzystów, na skrzyżowaniach pomalowane sluzy, aby jednoslady nie stwarzały zagrozenia i szybko mogły opuscic skrzyżowanie. W tym kierunku nie zrobiono nic!. Scieżki rowerowe zazwyczaj koncza sie gdzies na chodniku, albo sa przerwane, proponuje władzom Ratusza wycieczke chocby do Wiednia, a zobacza jak wygladaja prawdziwe sciezki. A tu scieżki co chwila przerywane na Bystrzanskiej, a powinny przebiegac pasy czerwone po jezdni, ażeby był monolit, a tu znak oznajmia że koniec scieżki, i niby z czego mamy wpadac w huraoptynizm, jak widac do zachwytów potrzeba wiele pracay , aby te buble drogowe naprawic. Można byc zadowolonym i powinno , ze scieżki rowerowej na lotnisku, choc wiekszosc oswietlenia nie działa, ponaddtto w sezonie panuje na niej chaos i wypadki, jeden bardzo ciezki który osobiscie widziałem, zderzenie rowerzysty z rolkarzem który wtargnał ze sciezki dla rolkarzy na rowerowa. Strazy Miejskiej Brak! Skandal. Rolkarze biegacze i dzieci utrudniaja na sciezce jazde, wiec trudno ja nazwac rowerowa.Tu jedynka dla Prezydeta!
Krzysztof, 2017-02-06 godz. 02:41
Ścieżki rowerowe buduje się tam, gdzie jest to łatwe (i zbędne), nie tam, gdzie są najbardziej potrzebne. A trasę do Bystrej połączono z S1 w taki sposób, że przerwano istniejącą ścieżkę rowerową.
OK, zamknij