20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,przylozyl_woznicy_zameczajacemu_konia_aktualizacja,63064.htmlprzylozyl_woznicy_zameczajacemu_konia_aktualizacja

Wydarzenia

2018-03-10 12:17 (Komentarze: 39)      

Przyłożył woźnicy zamęczającemu konia (aktualizacja)


Ogromną dyskusję wywołało nagranie, na którym widać, jak najpierw męki cierpi koń, a potem... woźnica, któremu przyłożył przypadkowy świadek. Do zajścia miało dojść w Korbielowie.

Na swoim facebookowym profilu kulturysta z Podhala, pracujący jako kierowca, opublikował osobliwe nagranie. Jak relacjonuje, na wozie konnym umieszczono zbyt dużą ilość worków z węglem. Na śliskiej drodze koń nie był w stanie podejść pod górę. Według kierowcy, woźnica już wcześniej brutalnie bił zwierzę, powodując obrażenia pyska. Na nagraniu widać tylko, jak raz się  zamachnął, a po chwili koń pada na ziemię. Wóz stacza się ze zbocza, a leżący koń ześlizguje się za nim.

Wtedy „do akcji” wkracza potężnie zbudowany kierowca. Podchodzi do woźnicy i z dużą siłą go odpycha, uderzając w klatkę piersiową. Woźnica ląduje kilka metrów dalej, ale szybko się zbiera i do eskalacji przemocy nie dochodzi. Kierowca niszczy dyszel od wozu i pomaga wstać zwierzęciu, co widać na drugim opublikowanym później filmie.

Wzbudzające duże kontrowersje nagrania zostały już usunięte z profilu facebookowego kierowcy, ale są dostępne między innymi na YouTube. W poniedziałek nawet film YouTube nie był dostępny.

Aktualizacja

Do zdarzenia doszło 8 marca w Korbielowie. Dzień później sprawą zajęła się policja, która otrzymała od dziennikarzy nagranie. Dzielnicowy, świetnie znający teren, szybko ustalił fakty. Zidentyfikowano woźnicę oraz właściciela konia, którym był inny mężczyzna. Zwierzę zostało przebadane przez lekarza weterynarii i nie stwierdzono, aby miało obrażenia. Woźnicę pouczono, że ma możliwość zgłoszenia napaści.

Policjanci proszą, aby w podobnych przypadkach informować ich od razu, co ułatwia sprawne ustalenie okoliczności zdarzenia.

mk

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-2=*

Stróż prawa, 2018-03-22 godz. 07:57
Bochater przez "ch" - Koń się poślizgnął, a nakoksowany z wrzodami pod pachami SZPANER po ustawieniu kamerki zrobił sobie lans... Nawet gdyby było tak jak on sugeruje, to on sam okazał się bardziej prostacki od woźnicy.
aa, 2018-03-21 godz. 12:36
Nie doroslismy do szacunku dla zwierząt, pan słusznie bronił konia. Pisalam o ogniach sztucznych, że zwierzeta bardzo cierpią, za stodolą pies, zwierzeta gospodarskie w stajni. Na podworku gospodarze odpalają sztuczne ognie. Ich komentarz: a co nie wolno? jestem u siebie i co ma ktoś uwagę zwracać. Przecież sylwester, trzeba to uczcic, że cierpią zwierzęta to w głowie gospodarzy sie już nie mieści. Zaścianek jak.....
ktoś, 2018-03-18 godz. 15:21
pouczenie??? dramat ... polskie organy ścigania... a kulturysta zachował się bardzo dobrze niech woźnica poczuje to co to zwierzę..
dawać steryda KNT, 2018-03-13 godz. 12:48
Art. 217 § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
prawnik, 2018-03-13 godz. 12:35
Czy wożnica już zgłosił napaść na siebie i uszkodzenie ciała. Proszę o informacje jeśli nie to pomogę
przemądre, 2018-03-13 godz. 09:11
Bez sensu badanie weterynaryjne bo należało założyć, że koniowi nic nie jest. Właściciel konia i zaufany sąsiad doskonale wiedzą gdzie jest przód a gdzie tył konia, jak się z nim obchodzić w przeciwieństwie do wielu obrońców i koniowi nie dadzą zrobić krzywdy. Nagłośniono niezbyt mądrego kulturystę, łowcę sensacji z kamerką - z poślizgnięcia się konia, które się zdarza szczególnie w zimie.
przemądre, 2018-03-12 godz. 21:19
O.K. czyli dziennikarze złożyli nagranie na policję, które pozwoliło ścigać woźnicę a nie pozwoliło na ściganie kulturysty. Fajnie.
St@n, 2018-03-12 godz. 20:37
@przemądre - nie czepiaj się Policji, ściganie naruszenia nietykalności cielesnej nie jest z urzędu a z oskarżenia prywatnego. Jeśli woźnica takie złoży to będzie prowadzona sprawa przed Sądem. Biorąc jednak pod uwagę całą sytuację to raczej nie liczę na taki rozwój sytuacji.
przemądre, 2018-03-12 godz. 11:04
Jeśli nie było wykroczenia z kierunku woźnicy to na nagraniu widać wykroczenie z kierunku kulturysty. Tym już nie zajęła się policja? Okoliczności zdarzenia są szersze policjo i nie trzeba informować od razu. Brawo też za bezstronność dziennikarze.
Vmax, 2018-03-12 godz. 10:07
Chętnie bym zatanczyl z tym bobkiem. Tak latwo , by mu z pewnoscia nie poszlo.OK, zamknij