22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 4km/h

jutro: 30°19°pojutrze: 28°16°
artykul,radocza_przezyli_razem_tyle_lat,60126.htmlradocza_przezyli_razem_tyle_lat

Wydarzenia

2017-11-13 21:26 (Komentarze: 0)      

Radocza: Przeżyli razem tyle lat


Uroczystość złotych i diamentowych godów to w gminie Tomice zawsze hucznie obchodzone wydarzenie. Małżonkowie świętujący w tym roku jeden z tych jubileuszy byli pod wielkim wrażeniem przygotowanej dla nich imprezy. Niektórzy komentowali, że przypomina im wesele, w dodatku znacznie bardziej okazałe niż ich własne.

Jubilaci wraz z rodzinami zaproszeni zostali do Radoczy, gdzie najpierw uczestniczyli w mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym, a następnie przeszli na dalszy ciąg uroczystości do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkie pary otrzymały od wójta Witolda Grabowskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Tomice Zygmunta Szymczaka kwiaty i upominki, a te które obchodziły złote gody, zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Po oficjalnej części zebrani zasiedli do wystawnej uczty przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Radoczy, a wreszcie ruszyli w tan przy muzyce, którą grała dla nich Orkiestra Dęta z Zygodowic.

Diamentowe gody obchodzili w tym roku: Waleria i Mieczysław Szczerbikowie z Lgoty, Józefa i Antoni Kasperkowie oraz Janina i Cyprian Sabudowie z Radoczy, a także Jadwiga i Stanisław Galasowie z Witanowic. Jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego świętowali: Janina i Leon Bobowie, Janina i Kazimierz Lofkowie, Teresa i Marian Wójcikowie (wszyscy z Radoczy); Zofia i Roman Chorążowie, Kazimiera i Ryszard Foksińscy, Rozalia i Stanisław Frankowiczowie, Stanisława i Ludwik Laszczakowie, Maria i Stanisław Wcisłowie (z Tomic); Janina i Franciszek Elżbieciakowie, Maria i Stanisław Michalscy, Barbara i Czesław Podsadeccy (z Witanowic); Maria i Edward Hajowie, Rozalia i Kazimierz Kawałowie, Rozalia i Jan Kłaputowie (z Woźnik); Kazimiera i Fryderyk Kowalczykowie oraz Janina i Stanisław Oleksowie (z Zygodowic).

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-4=*

OK, zamknij