23 lutego 2018, imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp

-1°
Bielsko-Biała
23.02.2018
  • Wilgotność: 88%
  • Wiatr:płn 1km/h

jutro: -4°-14°pojutrze: -8°-18°
artykul,radziechowy-wieprz_przedszkolaki_w_urzedzie,53671.htmlradziechowy-wieprz_przedszkolaki_w_urzedzie

E - EDUKACJA

2017-03-16 08:25 (Komentarze: 0)      

Radziechowy-Wieprz: Przedszkolaki w urzędzie


Do Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz zawitały maluchy z przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach.

Jak informuje Małgorzata kasperek, dyrektor przedszkola, ich wizyta nie była przypadkowa, bo placówka ta od wielu lat realizuje tematykę regionalną. W poprzednich latach dzieci zajmowały się sztuką ludową, zmianami w krajobrazie rodzinnej miejscowości.

- W tym roku zajmujemy się badaniem wykorzystania potencjału historycznego, przyrodniczego i kulturowego Radziechów. W tym celu opracowano regionalny projekt edukacyjny "Gdzie jesteśmy… Dokąd zmierzamy… Nasza przyszłość w Radziechowach". Główne założenia to badanie potencjału i walorów naszej miejscowości pod kątem wykorzystania go dla jej rozwoju i tworzenia coraz lepszych warunków życia dla społeczeństwa w przyszłości. Co możemy wspólnie stworzyć? Z czego możemy być dumni w przyszłości? Dokąd zmierzamy? - wylicza dyrektor Małgorzata Kasperek.

Swoje poszukiwania odpowiedzi na te pytania maluchy rozpoczęły od wycieczki do Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz i spotkania z wójtem Maciejem Miką.

- Po serdecznym powitaniu w swoim gabinecie wójt oprowadził dzieci po urzędzie tłumacząc, jakie sprawy są w nim załatwiane przy wsparciu urzędników. Najwięcej atrakcji przygotowano w sali sesyjnej, gdzie przygotowano materiały historyczne w postaci kronik gminnych, foldery gminne ukazujące aktualną rzeczywistość gminną oraz dokument wybiegający w przyszłość, czyli „Program rozwoju Gminy Radziechowy-Wieprz na lata 2016-2026”. W tym czasie wójt przedstawił dzieciom walory gminy Radziechowy-Wieprz i nadzieje związane między innymi z wykorzystaniem nowo powstałej strefy ekonomicznej. Podsumowaniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia w sali sesyjnej oraz obdarowanie gości folderami promującymi gminę - dodaje dyrektor Małgorzata Kasperek.

ps

Powiaty: Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+6=*

OK, zamknij