23 lutego 2018, imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp

-4°
Bielsko-Biała
23.02.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: -4°-14°pojutrze: -8°-18°
artykul,rewolucje_w_przedszkolach,14706.htmlrewolucje_w_przedszkolach

Wydarzenia

2013-09-12 20:30 (Komentarze: 1)      

Rewolucje w przedszkolach


Do złotówki obniżono rodzicom przedszkolaków opłaty za dodatkowe godziny opieki w publicznych placówkach. Paradoksalnie jednak oszczędności przyniosły straty. Wraz z opłatami, w wielu placówkach na Śląsku Cieszyńskim obcięto… zajęcia dodatkowe, w tym język angielski, rytmikę czy gimnastykę korekcyjną.

- Minister edukacji Krystyna Szumilas 9 września na konferencji zorganizowanej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, podkreślała, że w budżecie państwa znalazła się dotacja na przedszkole. Wynosi ona 414 zł na każdego przedszkolaka. Z tych dodatkowych środków na rozwój edukacji przedszkolnej samorządy powinny finansować także zajęcia dodatkowe. Rodzice nie powinny więc za nie płacić – podkreśla Anna Wietrzyk, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Jednakże w wielu przypadkach kwota 414 zł nie wystarcza na opłacenie dodatkowych zajęć. Środki rekompensują jedynie straty, jakie samorządy poniosły w związku ze zmniejszeniem opłat. W efekcie o dodatkowych lekcjach wielu rodziców może jedynie pomarzyć.

Są jednak sposoby na pogodzenie przepisów. O pomysłach dyrektorów przedszkoli z Cieszyńskiego na rozwiązanie tej patowej sytuacji piszemy w najnowszym numerze „Głosu Ziemi Cieszyńskiego”.

kk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+3=*

szku, 2013-09-12 godz. 21:23
Podobnie w zerówce , angielskiego w tym roku nie ma , ale religi owszem .... religia również jest zajęciem dodatkowym !
OK, zamknij