18 stycznia 2018, imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata, Beatrycze,

Bielsko-Biała
18.01.2018
  • Wilgotność: 80%
  • Wiatr:poł 4km/h

jutro: -3°pojutrze: -4°
artykul,rozdawali_odblaski_by_nie_musiec_karac,51734.htmlrozdawali_odblaski_by_nie_musiec_karac

Wydarzenia

2017-01-11 17:46 (Komentarze: 3)      

Rozdawali odblaski by nie musieć... karać


Przepisy ruchu drogowego nakładają obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Policyjne statystyki pokazują, iż przepisy te  są często łamane. 

- Funkcjonariusze naszego powiatu pragną to zmienić. Służą temu akcje podobne do tej, która miała miejsce 7 stycznia bieżącego roku. Andrychowscy policjanci wraz ze swoimi kolegami ze straży miejskiej wręczali elementy odblaskowe osobom, które tego sobotniego wieczoru opuszczały mury świątyni w Targanicach i nieoświetlone ruszały w drogę powrotną do swych domów - mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy wadowickiej policji. Zaznacza, że elementy odblaskowe należy mieć na sobie po zmroku gdy porusza się pieszo poza terenem zabudowanym (wymóg nie dotyczy idących chodnikiem). Jednak i w terenie zabudowanym lepiej być widocznym dla kierowców, gdyż w te sposób dba się o własne bezpieczeństwo. - Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 20 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, jest widoczny nawet z odległości kilkuset metrów - zauważa Elżbieta Goleniowska-Warchał. Nosząc elementy odblaskowe należy również pamiętać, że aby spełniały one swoją rolę muszą zostać umieszczone na odzieży w miejscu widocznym dla kierowców.

wojcio

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3-9=*

gość, 2017-01-11 godz. 21:10
Kto pisać ten artykuł i go wcześniej nie czytać ? "Rozdawali odblaski po nie musieć... karać" Macie w redakcji ... korektora ? :)
Corbeau , 2017-01-11 godz. 20:58
Wojcio, matka cpie że wiesz?!
znak zapytania, 2017-01-11 godz. 18:33
Tytuł niejasny. Chyba "by" zamiast "po".
OK, zamknij