22 maja 2018, imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Julia, Ryta

25°
Bielsko-Biała
22.05.2018
  • Wilgotność: 81%
  • Wiatr:poł 2km/h

jutro: 22°12°pojutrze: 22°11°
artykul,serce_i_zumba,60436.htmlserce_i_zumba

Kultura i rozrywka

2017-11-25 14:27 (Komentarze: 0)      

Serce i zumba


Niepełnosprawna bielszczanka Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz, która zdołała przełamać zdrowotne ograniczenia, została instruktorką zumby i organizuje pomoc dla chorych dzieci, otrzymała nagrodę Serca Kryształowego.

To honorowe wyróżnienie (udokumentowane efektowną statuetką) – podbeskidzki odpowiednik Orderu Uśmiechu - przyznawane jest przez Dom Kultury w bielskiej dzielnicy Kamienica osobom z naszego regionu bezinteresownie poświęcającym młodym ludziom swój czas, talent lub fundusze. W tym roku do nagrody nominowano – prócz laureatki – także cenionych za działania charytatywne - Monikę Beygę, założycielkę Stowarzyszenia MotoMikołaje, Piotra Dudka, prezesa spółki Aqua, radnego miejskiego Marcina Lisińskiego, Urszulę Płachciok, zwaną „Babcią Ulą”, związaną z „ Kubiszówką”, emerytowaną nauczycielkę Irenę Trzopek, Ryszarda Wronę i Józefa Golicza wspierających Przedszkole nr 8 oraz Martę Zdanowską, nauczycielkę z „Medyka”.

Uroczystości, zorganizowanej 23 listopada w bielskim Centrum Kultury, towarzyszył efektowny koncert „Tyle piękna jest na świecie”, w którym zaprezentowały się zespoły działające w Domu Kultury w Kamienicy.

Autorem fotoreportażu jest Zdzisław Niemiec

zn

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+5=*

OK, zamknij