18 października 2017, imieniny obchodzą: Juliusz, Łukasz, Julian, Bogumił

14°
Bielsko-Biała
18.10.2017
  • Wilgotność: 58%
  • Wiatr:poł 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°
artykul,seria_koncertow_na_250-lecie_miasta,57300.htmlseria_koncertow_na_250-lecie_miasta

Pod patronatem

2017-07-28 23:22 (Komentarze: 0)      

Seria koncertów na 250-lecie miasta


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przygotowało kolejne atrakcje związane z obchodami 250-lecia miasta. Program koncertów jest bogaty, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Odbędą się pod hasłem Krosna Kultury.

- Rok 2017 to rok szczególny dla Andrychowa. Nasze miasto świętować będzie jubileusz 250 lecia lokacji, który pragniemy wyjątkowo uczcić!Obchody 250 lecia Andrychowa pod hasłem „Kierunek Andrychów" to przede wszystkim zwrócenie uwagi samych mieszkańców na historię regionu, walory krajobrazowe oraz dbałość o tworzenie pozytywnych i trwałych relacji między mieszkańcami. Jubileusz ten jest także doskonałą okazją do dyskusji nad tożsamością lokalną, integracji międzypokoleniowej i wymiany międzykulturowej. Pragniemy, by Andrychów stał się miastem historii i kultury, kształtowanym z pasją przez samych mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.Najważniejszym punktem programu obchodów 250-lecia lokacji Andrychowa będzie KONCERT GALOWY 2 września. W koncercie zawarty zostanie przegląd polskiej muzyki rozrywkowej z udziałem gwiazd... - mówi Anna Płonka z Działu Promocji i Reklamy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

5 sierpnia (sobota) godz. 20.00 - Recital Grzegorza Turnaua - Wieczór sowich piosenek 
20.00 Muzyczne „Dobry wieczór"
20.30 Recital Grzegorza Turnaua
Miejsce koncertu: Park Miejski w Andrychowie, taras Pałacu Bobrowskich
Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona

Wieczór sowich piosenek to dwoista propozycja. Po pierwsze – spotkanie dwóch kolegów – Grzegorza Turnaua i Jacka Królika, z których jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie. Po drugie – wieczór składa się z piosenek „sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko „swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre dwa razy bardziej znane od innych. Po trzecie – obaj panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów i to przez blisko dwie godziny. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się podwójnie zaproszeni. W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, usłyszymy piosenki m.in. takich wykonawców jak: Billy Joel, Marek Grechuta, John Lennon i Starsi Panowie.

12 sierpnia (sobota) godz. 20.00 - Koncert Hanny Banaszak z zespołem
20.00 Muzyczne „Dobry wieczór"
20.30 Koncert Hanny Banaszak
Miejsce koncertu: Park Miejski w Andrychowie, taras Pałacu Bobrowskich
Wstęp wolny - Ilość miejsc siedzących ograniczona

Hanna Banaszak – piosenkarka jazzowa i estradowa. Zadebiutowała w 1976 roku w konkursie „Młode Talenty" na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Karierę rozpoczęła właściwie w latach 80. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Zrealizowała też kilka recitali telewizyjnych. W 1986 roku zdobyła Grand Prix belgijskiego festiwalu piosenki Europopstar. Jest autorką tomiku wierszy pt. Zamienię Samolubie na Szczodruchy, wydanego nakładem Oficyny Konfraterni Poetów w Krakowie. Jest członkiem stowarzyszenia działającego przy klubie Muzyczna Owczarnia w Jaworkach. Wystąpią: Jacek Szwaj – piano, Zbigniew Wrombel – bas, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne, Paweł Haus – nagłośnienie

19.08 (sobota) godz. 20.00  - Recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza
20.00 Muzyczne „Dobry wieczór"
20.30 Recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza  „Piosenki, z których się żyje"
Miejsce koncertu: Park Miejski w Andrychowie, taras Pałacu Bobrowskich
Wstęp wolny - Ilość miejsc siedzących ograniczona.

Alicja Majewska, piosenkarka u rodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy" i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady.Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in.: „Jeszcze się tam żagiel bieli", „Odkryjemy miłość nieznaną", „Być kobietą", „To nie sztuka wybudować nowy dom".Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

26.08 (sobota) godz. 20.00 - Koncert czterech tenorów Tenors BEL'CANTO – World Hits – Największe światowe przeboje – 10 lat zespołu!
20.00 Muzyczne „Dobry wieczór"
20.30 Koncert
Miejsce koncertu: Park Miejski w Andrychowie, taras Pałacu Bobrowskich
Wstęp wolny - Ilość miejsc siedzących ograniczona.

Kwartet Tenorów BEL'CANTO stanowi wspaniałą propozycję dla wszystkich miłośników klasyki nie tylko operowej, do jakiej przyzwyczaili nas: Pavarotti, Domingo, Carreras, Bocelli, czy zespół Il Divo. Członkowie kwartetu są obdarzeni naturalnym, pięknie brzmiącym głosem. W programie koncertu usłyszycie Państwo największe przeboje muzyki klasycznej i filmowej w specjalnie przygotowanej aranżacji.Tenors BEL'CANTO – grupę tworzą profesjonalni śpiewacy, którzy są laureatami międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych a także mają międzynarodowe doświadczenie sceniczne. Artyści wykonują niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury. Ten niezwykle energetyczny kwartet wokalny rozgrzewa do czerwoności każdą publiczność. Bogaty repertuar zespołu wykonywany jest mistrzowsko w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim a nawet chińskim. Ich wokalny styl został określony w międzynarodowej prasie mianem wyrazistej i niezwykle barwnej ekspresji. Każdy ich występ jest świętem muzyki wokalnej, dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno ze względu na mistrzowskie i wirtuozowskie produkcje artystyczne jak i ze względu na świetną komunikację artystów z publicznością. Każdy członek zespołu wnosi swój specyficzny i indywidualny talent.Wystąpią:Vasyl Ponayda, tenor – solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii, Zasłużony Artysta Ukrainy, Roman Trokhymuk, tenor – solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu S. Kruszelnickiej, Zasłużony Artysta Ukrainy, Taras Hlova, tenor – Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna im. M. Łysenki, Roman Antonyuk, baryton – solista w Kijowie.

2 września (sobota) - Koncert Galowy
Miejsce: Stadion AKS Beskid, ul. Kościuszki 1
Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak
Prowadzenie: Artur Orzech

19.00 Otwarcie bram
20.00 Rozpoczęcie Koncertu Galowego.

Wystąpią: Stanisława Celińska, Kasia Kowalska, Monika Kuszyńska, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Stanisław Soyka, Stachursky oraz Rahim– ponadto wystąpią: Lwowska Orkiestra Symfoniczna oraz Chór Filharmonii Lwowskiej GLORIA, Volodymir Syvohip – dyrygent.

W programie także „Andrychów – dzieje tkane nutami" – historia i rozwój Andrychowa przedstawione za pomocą innowacyjnego pokazu łączącego światło, dźwięk i słowo. Wizualizacje i scenografia: Marek Grabowski; muzyka: Maciej Muraszko; słowo: Michał Rusinek; słowo odczyta: Paweł Królikowski. Wstęp wolny! 

3 września (niedziela) - Scena andrychowska
Miejsce: Stadion AKS Beskid, ul. Kościuszki 1
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak
Prowadzenie: Krzysztof Skiba

12.00 Andrychowska Kapela Wujka Jaśka – występ z okazji 40-lecia kapeli
13.00 Lwowska Kapela Ta Joj z Przemyśla
14.00 Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów – występ z okazji 20-lecia zespołu
15.00 Zespół Regionalny Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej
16.00 Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Bestwina  z Bestwin
17.00 Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL w Andrychowie– występ z okazji 95-lecia orkiestry
18.00 Orkiestra Dęta OSP Chocznia
19.00 Koncert zespołu Czarno-czarni
20.30 Koncert zespołu Big Cyc

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj

 

wojcio

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+6=*

OK, zamknij