25 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, ,

23°
Bielsko-Biała
25.04.2018
  • Wilgotność: 74%
  • Wiatr:poł 7km/h

jutro: 16°pojutrze: 19°
artykul,setne_urodziny_po_goralsku,18184.htmlsetne_urodziny_po_goralsku

Kultura i rozrywka

2014-01-27 11:20 (Komentarze: 558)      

Setne urodziny po góralsku


Przez kilka ostatnich lat mieszkańcy Krzeszowa podczas spektakli teatralnych wystawianych według scenariusza księdza Roberta Janczura mieli okazję zobaczyć kunszt młodych, miejscowych aktorów. W tym roku młodzież wystawiła „Komedię góralską”, będącą częścią projektu „Wielkie dzieła naszych dzieci” realizowanego przez Koło Gospodyń w Krzeszowie.

Podzielony na kilka aktów spektakl przedstawia codzienne życie rodziny góralskiej, które zostaje przerwane w momencie gdy seniorka rodu obchodzi 100 urodziny. Pytanie brzmi - czy jubileusz się uda?

Opiekun grupy teatralnej Ksiądz Robert zawarł tu wszystko, co jest niezbędne w góralskiej komedii, jest to zmyślnie ułożona historia, sprawne dialogi gwary góralskiej zapewniające dużo śmiechu zarówno wśród dzieci jak i dorosłych . Nagłe i niespodziewane zwroty akcji, czynią to przedstawienie niezwykle atrakcyjnym i zaskakującym. W rolach głównych wystąpili Przemysław Baca – głowa rodziny , Klaudia Paczka- jego małżonka, Justyna Ćwiękała - córka , Dariusz Korczak - syn, a rolę dostojnej jubilatki odegrał Radosław Pilarczyk i inni.

Aktualizacja:

Zaplanowany na dziś (tj. 2 lutego) spektakl, który został zdjęty z afisza wrócił na niego. O tym jak został odebrany i co się podczas niego wydarzyło piszemy tutaj

 

 

Wojciech Ciomborowski

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3-5=*

szklankaparafianka, 2014-01-30 godz. 21:03
******** dokładnie. Ja uwazam aferę za bezpodstawną i bezsensowną!
szklankaparafianka, 2014-01-30 godz. 21:02
parafian z tarnawy - to ludzie nauczyli księży brac pieniądze, oni tylko korzystają. Nie dasz na tacę w niedzielę - ale wstyd! Ale żeby tktoś potrafił wprost iść powiedzieć co go boli, albo dać księdzu mniej podczas kolędy to nie, bo wszyscy się boją. To macie. Jakżeście nauczyli tak teraz płaćcie!
********, 2014-01-30 godz. 21:01
No właśnie.Bardziej żałosne . Można jeszcze telewizję zaprosic do krzeszowa /oj przyjadą chetnie/bedzie bardziej światowo. A tak wogóle to czym ten proboszcz obrazil księdza Roberta? Twórcy nie mogą sie obrażac nawet na krytyków - więc jak to jest.
parafianka, 2014-01-30 godz. 21:00
parafianinie z tarnawy, kto nie chce nie musi przyjść na przedstawienie i pokazywać solidarności z ksiedzem robertem. i to ludzie sie powinni nauczyć pokory a bojkot w stylu "zero na tace" jest śmieszny. oki, nie dajcie na tace, to zaszkodzicie samym sobie bo w parafii nic już nie bedzie zrobione, bo i za co?. dajcie spokój ludzie, afera sie rozniosła po innych miejscowościach i po co to? ehh.
parafian z tarnawy, 2014-01-30 godz. 20:58
Po prostu trzeba przyjść na przedstawienie i pokazac solidarność z księdzem Robertem. A co do proboszcza to szkoda sie wypowiadać wszyscy wiemy jaki z niego jest dyktator i nikt nie napisał że pare dzieci pierwszokomunijnych nazywał (dałnami) ZERO NA TACE za dobrze ma,niech sie uczy pokory.
Asia, 2014-01-30 godz. 20:57
szklankaparafianka dobrze mówi!
szklankaparafianka, 2014-01-30 godz. 20:55
Szczerze? nie rozumiem zamieszania. Wszystko na proboszcz, a to ludzie zrobili fermęt. Nikogo nie bronię, ale ksiądz Kania miał prawo przeprosić - nie za dzieci, nie za księza Roberta. Przepraszał za siebie więc miał prawo (a to czy słusznie to inna sprawa). To ludzie nagle napisali milion komentarzy, kłócą się, nagle wszyscy wypominają stare sprawy, wylewają stare żale. Wszyscy mądrzy w internecia, szczekaja na księdza probosza - to niech ci "odważni" powiedzą mu to prosto w twarz. Jaka prawda? Nikt nie powie, bo wszyscy się boją. Więc nie piszcie głupot, że ksiądz Robert odchodzi przez przedstawienie. Był na parafii 5 lat - więc w droge do następnej parafii, był fajny, może i dobry - nie wiem, mało go znam by oceniać, ale w naszej parafii lepsi księża tez już byli więc nie sakralizujmy. Proboszcz też swoje wady ma, absolutnie nie bronię, ale zlitujcie się i nie rozsyłajcie PLOTEK, które tak hucznie krążą teraz po naszej parafii i nie tylko po niej. Na ulicy można usłyszec przeróżne wersje wydarzeń, co jest żałosne. A najwięcej wypowiadają się "kobieciny" które omawiają "wpisy w internetach" nie wiedząc co to internet, ani tym bardziej nie czytając tych wpisów. Wszyscy widzicie błędy drugich osób, a popatrzcie na siebie. Kto bez winy ,jakiejkolwiek w życiu - proszę bardzo rzućcie kamień, lecz pozostali niech zamilkną. Bo to i smieszne i żałosne i nie ma słów na ludzką, plotkarską i głupią naturę. Pozdrawiam!!!
:), 2014-01-30 godz. 20:53
sprawa się rypła :)
...., 2014-01-30 godz. 20:48
W niedziele przedstawienie ! Obecnosc obowiazkowa !!! :D
taka se, 2014-01-30 godz. 20:28
Ksiądz proboszcz przegiął i to bardzo. Chciał zrobić wokół siebie szum i teraz ma. Pół wsi najchętniej wyrzuciłoby go z parafii. Ksiądz Robert tyle wysiłku i pracy włożył w przygotowania , wraz z młodzieżą. Hahahahaha , ksiądz proboszcz jest taki orginalny, że swoją opinię o przedstawieniu wyraził na stronie internetowej parafii , leżee xD Mógł przyjść na jedną z prób i zapoznać się ze scenariuszem i wyrazić swoją opinię przy księdzu Robercie i młodzieży i wtedy nie było by tej chorej akcji , którą wymyślił nasz "kochany" ksiądz proboszcz antoni kania. Ksiądz po porostu zazdrości księdzu Robertowi popularności i tyle. Ogólnie przedstawienie było śmieszne i bardzo ciekawe. Przekleństwa , które przeszkadzają ks.antoniemu , nie przeszkadzały nikomu. Przemówienie na początku przedstawienia było bardzo interesujące.OK, zamknij