25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

13°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 73%
  • Wiatr:płn 3km/h

jutro: 17°pojutrze: 18°13°
artykul,slowacy_kupili_szczyrk,19430.htmlslowacy_kupili_szczyrk

Wydarzenia

2014-03-07 19:28 (Komentarze: 22)      

Słowacy kupili Szczyrk!


Ta sensacja wisiała w powietrzu od kilku miesięcy. Teraz stała się faktem. Słowacy kupili i stali się właścicielem Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w Szczyrku.

SzON był właścicielem wyciągów w ośrodkach Czyrna i Solisko. To jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce, który ma 13 wyciągów orczykowych i trasy narciarskie o łącznej długości aż 22 kilometrów. Trzy lata temu SzON kupił ośrodek od Gliwickiej Agencji Turystycznej. Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że SzON miałby zostać sprzedany. Wśród wielu spekulacji zaczęła pojawiać się słowacka Tatry Mountain Resort. To spółka, która na Słowacji jest właścicielem między innymi Tatralandii czy ośrodka narciarskiego Chopok oraz ośrodka w Czechach w Szpindlerowym Młynie. Ku zaskoczeniu wielu osób 5 marca Słowacy kupili 97 procent udziałów w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim. Spółka Tatra Mountain Resorts planuje wybudować w Szczyrku wiele nowych kolejek linowych, systemy naśnieżania i rozwinąć infrastrukturę. Spółka planuje inwestycje o wartości 30 milionów euro.

- Jesteśmy przekonani, że nasze długoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia biznesu w górach, w połączeniu z naturalnymi warunkami, miejscami noclegowymi w Szczyrku, siłą finansową i profesjonalnym zarządzaniem ze strony naszej spółki, są dla Polski, w której mieszka 2,3 miliona narciarzy, tym właściwym wyborem. Wierzymy, że odniesiemy sukces w Szczyrku - podkreśla Bohuš Hlavatý, prezes zarządu Tatra Mountain Resorts.

Słowacka spółka, ani też SzON nie ujawniają kwoty za jaką sprzedano ośrodek zasłaniając się tajemnicą handlową.

ps

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-9=*

hgvhfh, 2014-09-23 godz. 11:42
i co kiedy prace
mądrala, 2014-03-13 godz. 16:31
@obserwatore polacco, z tymi miliardami to chyba coś pomieszałeś ? :)Tyle to Microsoft nie zarabia :)
Marcus, 2014-03-12 godz. 13:12
Fajnie. Podobno Kraków stara się o olimpiadę zimową w niedalekiej przyszłości, ale to Słowacy robią cokolwiek w tej sprawie - i to u nas. Jeśli odkupią jeszcze kilka obiektów w Polsce to ONI na bank będą mogli ją zorganizować - z pomocą napalonej posłanki Marczułajtis, albo bez.
obserwatore polacco, 2014-03-12 godz. 10:25
że też nikt jakoś nie pyta skąd Mid Europe Partners miał 215 mln na zakup PKL SA,przepłaconych zresztą,że hej! Jak jeszcze ktoś w Zakopanem myśli,że Kasprowy jest nasz lub Gubałówka,to niech przetrzeżwieje!! Wejdzie na stronę tmr.sk i zobaczycie skąd Słowacy mają dutki,zyski za zimę w ub roku to 53,2 mld euro...po co więc pisać dyrdymały,jak wszystko można znależć także w słowackim KRS,gdzie kapitał zakładowy spółki wynosi 223 mld Euro...Gratuluję Szczyrkowi,wszystkim bez wyjątku i okolicy,zobaczycie jak zyskacie na działkach,nieruchomościach i jak się rozwiną usługi.Wystarczy pojechać do Jasnej,i zobaczyć zmiany w ciągu 5 lat!!!Pozdrawiam
Kris, 2014-03-11 godz. 13:30
oby tylko zimy była bardziej mroźne :) Bo jak będzie jak w tym roku to żadne inwestycje nie pomoga :)
Kuntakinte, 2014-03-11 godz. 10:17
Polacy - naród stworzony by służyć obcym. Sami dogadać się i zarabiać nie potrafią. Musi przyjechać Wielki Biały Człowiek i pokazać, jak to robić. Mylę się?
gość, 2014-03-10 godz. 16:13
W pełni popieram ludzi,którzy są za rozwojem i postępem na naszych terenach,jesli Polacy nie potrafili tego zrobic przez tyle lat niech to zrobią Słowacy a czemu nie? Warunki są tutaj wspaniałe brakuje tylko oczywiscie jednosci i współpracy,czegoś z czego niestety Polska słynie,lepiej walczyc przeciwko komuś niż sie z nim dogadać taka jest Polska mentalność,a Słowacy potrafią zrobić wspaniałe wyciągi i trasy narciarskie wiem bo sam korzystałem z tras na Chopoku,polecam wszystkim
tutejszy, 2014-03-09 godz. 18:57
Szanowni mieszkańcy Szczyrku i okolic. Zamiast narzekać pomyślcie nad pozytywami tego przedsięwzięcia! Jeżeli nawet Słowacy wybudują wyciągi za własną kasę, zatrudnią Słowaków, to macie olbrzymie pole do popisu! Wszystko wam trzema podać na tacy ?! Pomyślcie jak rozwinie się region, stworzone zostaną nowe miejsca pracy w turystyce. Jak nie przegniecie pałę z cenami za cokolwiek jak w Zakopanym, będziecie sznować KAŻDEGO turystę to do nas będą zjeżdżały tłumy z całej Polski. Kto będzie jeździł do zatłoczonego Zakopca np. z Warszawy kilka godzin w korku ? Za rok powstanie ekspresówka do Żywca, w Buczkowicach węzeł w kierunku na Szczyrk. Znacznie przyspieszy to dojazd do Szczyrku i okolicznych miejscowości. Tak więc nie marudźcie ludziska tylko zastanówcie się jak z tego tortu odkroić kawałek dla siebie ! Jeżeli teraz to spieprzycie to można będzie zaorać Szczyrk i wysiać trawę!
WYBORCA, 2014-03-09 godz. 08:44
Panie Robercie bułki to nie Polskie tereny warte kilka milionów w Polskim Podbeskidziu.Pozdrawiam
nikt, 2014-03-08 godz. 22:53
góralko! Jak chce sprzedać,to nie kupić! Czytaj myśląc,pisz czytając! Więcej luzu!!OK, zamknij