20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

18°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 51%
  • Wiatr:zach 10km/h

jutro: 27°13°pojutrze: 28°16°
artykul,smaczny_konkurs_w_cieszynie,65415.htmlsmaczny_konkurs_w_cieszynie

E - EDUKACJA

2018-06-12 15:18 (Komentarze: 0)      

Smaczny konkurs w Cieszynie


To był pełen fantazji i dobry w smaku turniej. Tak z pewnością można powiedzieć o XIII Beskidzkim Konkursie Młodych Barmanów, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

W barmańskich zmaganiach uczestniczyło dziewięciu uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Ich zadaniem było przygotowanie w określonym czasie napojów mieszanych w dwóch kategoriach – short fancy cocktail i soft fancy drink. Na wynik końcowy składały się dwie oceny. Po pierwsze – techniczna, w której jurorzy bacznie przyglądali się pracy młodych barmanów, i po drugie – degustacyjna. Tutaj liczył się wygląd drinka, zapach i smak. Jak twierdzili oceniający, poziom konkursu był bardzo wysoki, a młodzi adepci sztuki barmańskiej zaprezentowali swój kunszt i sprawność.

Laureatami zostali, w kategorii short fancy cocktail: 1. Klaudia Guzdek z Zespołu Szkół im. Tuwima w Bielsku-Białej, 2. Magdalena Jończy z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej, 3. Dorota Jonkisz, z Zespołu Szkół im. Tuwima w Bielsku-Białej. W kategorii soft fancy drink: 1. Dorota Jonkisz, 2. Klaudia Guzdek, 3. Kamila Janko, reprezentująca Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. Nagrodę Grand Prix konkursu – profesjonalny kurs barmański – otrzymała Dorota Jonkisz.

 

szyk

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-7=*

OK, zamknij