20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,solarium_dla_doroslych,62555.htmlsolarium_dla_doroslych

SMACZNIE, ZDROWO I STYLOWO

2018-02-19 11:22 (Komentarze: 1)      

Solarium dla dorosłych


Końcem minionego roku Sejm uchwalił ustawę, która zakłada, że osoby niepełnoletnie nie będą mogły korzystać z solariów. Projekt „Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium” skierował do Sejmu prezydent Andrzej Duda, a od dawna zabiegał o nią Rzecznik Praw Dziecka i lekarze. Podkreślono, że jest to standard europejski, a podobne regulacje obowiązują także w USA i Kanadzie.

W miniony piątek, 16 lutego ustawa ta weszła w życie. Zakłada ona zakaz korzystania z urządzeń emitujących promieniowanie UV przez osoby poniżej 18 roku życia, zakaz promocji i reklamy tych usług oraz obowiązek informowania o ryzyku, związanym z korzystaniem z urządzeń emitujących promieniowanie UV w miejscach oferujących takie usługi. Kontrolę nad egzekwowaniem tej ustawy będzie sprawowała Państwowa Inspekcja Sanitarna, która będzie mogła nałożyć na przedsiębiorcę, nieprzestrzegającego przepisów kary finansowe opiewające nawet na kwotę 50 tys. złotych. Ustawa ta ma być jednym z narzędzi walki z wciąż zwiększającą się zachorowalnością na nowotwory skóry. Czerniak, najgroźniejszy nowotwór skóry, jest jednym z najczęściej występujących nowotworów właśnie u młodych kobiet.

aj

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2+5=*

Gość , 2018-02-19 godz. 18:56
Moja mama ma raka nerki z przezutami...lekarze nie chca Jej leczyc..zaczelysmy same leczenie ekstraktami konopnymi CBD +CBDA 6% kupionymi na www.konopiafarmacja.pl czekamy na efekty...na pewno poprawil sie Jej apetyt...na pewno jest silniejsza i bardziej chetna do zycia...takiej checi Jej bardzo brakowalo...na pewno Ja nic nie boli...czasem jakies delikatne kolki ktore same ustepuja....Wierze w te ekstrakty i mame...na pewno damy rade...
OK, zamknij